Dobrý den pokud mám smlouvu na HPP a krátce po nástupu jsem onemocněla mám nárok na nemocenskou?Lehká
Dobrý den paní Lehká,
nemocenské pojištění vzniká zaměstnanci v pracovním poměru dnem, ve kterém nastoupil do práce. Tedy pokud jste onemocněla až po nástupu do zaměstnání, jste účastna na nemocenském pojištění a máte nárok na nemocenskou.
S pozdravem
Vašenároky.cz