Bezplatná právní poradna: Ostatní

Zadržování přeplatku

17.12.2018 - Vyúčtování za spotřebu plynu za uplynulé fakturační období jsme obdrželi …

Ostatní Bezdůvodné obohacení

Do kdy mi musí zaplatit děditství?

5.12.2018 - V dědickém řízení po mém otci mi byl podle zákona přiznán dědický podíl. Jedná …

Dědictví Ostatní

Nárok na vrácení leasingových splátek

30.11.2018 - Prosím o zodpovězení, zda mám nárok na vrácení leasingových měsíčních splátek, …

Ostatní

Dostanu podporu v nezaměstnanosti?

29.11.2018 - Dobrý den,pracuji jako uklizečka od září tohoto roku na zkrácený úvazek a …

Ostatní

Zdražení plynu a elektřiny před uplynutím trvání smlouvy

27.11.2018 - Dobrý den. Máme uzavřenou smlouvu o sdružených službách na dodávku plynu a …

Ostatní

Insolvenční správce nevrátil přeplatek

15.11.2018 - Dobrý den, dne 1.10.2018 soud vydal usnesení o ukončení insolvence. Součástí …

Ostatní Insolvence

Ručení na směnce

6.11.2018 - Dobry den mam dotaz.Před 12 lety jsem podepsal rucení na směnce jedne pani …

Ostatní

Kamarádka mi nevrátila peníze

2.11.2018 - Dobrý den pujčil jsem kamarádce v březnu peníze roku 2018 do dnes sem nevidel …

Ostatní

Promlčecí lhůta za půjčku

1.11.2018 - Dobrý den. F... mi poslal že mu mám zaplatit za půjčku která prý byla v roce …

Promlčecí lhůta Ostatní

Bezdůvodné zadržení peněz

29.10.2018 - Dobry den, v rámci elektronické platby za fakturu která mi byla vystavena …

Ostatní Bezdůvodné obohacení

Bývalý manžel nesplácí půjčenou částku

25.10.2018 - Sestra mého přítele půjčila svému bývalému manželovi 300 000,- Kč, který ji …

Ostatní

Vrácení automobilu bez udání důvodu

25.10.2018 - Dobry den,zakoupil jsem automobil od soukrome osoby a chtel bych bez udani …

Odstoupení od smlouvy Ostatní

Prodané auto si nový majitel nepřepsal

25.10.2018 - Dobry den, chtel bych se zeptat... prodal jsem pred mesicem auto, ktere dodnes …

Ostatní

Odměna advokátovi je vyšší, než vymáhaná částka

25.10.2018 - Dobrý den, zaměstnavatel mi nezaplatil mzdu za měsíc květen a 3 dny za měsíc …

Ostatní

Exekuce při neplacení alimentů

19.10.2018 - Dobry den byvali manzel posila nepravidelne nebo vubec alimenty je mozne …

Ostatní

Nárok na pozůstalost po sestře

19.10.2018 - Dobrý den,v červenci mi zemřela sestra.Protože OP,odevzdala švagrová a …

Ostatní

Podpis smlouvy od domovního prodejce

18.10.2018 - Dobry den, prosim o radu. Mamka prechazela od dodavatele energie L... k I..., …

Odstoupení od smlouvy Ostatní

Reklamace automobilu

9.10.2018 - Dobrý den, zakoupil jsem automobil značky VW Passat při koupi měl najeto cca …

Ostatní

Reklamace vozidla z autobazaru

9.10.2018 - Dobrý den asi cca před 4 měsíci jsem koupil VW Passata od té doby sním mam jen …

Reklamace Ostatní

Nárok na finanční odškodnění při nemoci zvířete

9.10.2018 - Dobrý den, v pátek jsme si přivezli domu 9tydeni štěňátko maltezaka. Když jsme …

Reklamace Ostatní

Stočený tachometr

9.10.2018 - Dobrý den. Prosím o radu.Začátkem roku 2014 jsem koupila ojetou Octávii. …

Reklamace Ostatní

Jak vymáhat dlužnou částku po majiteli účtu?

9.10.2018 - Jak vymahat dlužnou castku po majiteli učtu, zaplatil jsem jakošto rucitel …

Ostatní

Ústní dohoda o uskutečnění do určitého data

10.7.2018 - Dobrý den, Chtěl bych se zeptat Jestli ze se dvě strany dohodnou na ústní …

Ostatní

Vrácení zálohy za pronájem chalupy

13.6.2018 - Dobrý den, objednali jsme si ubytování /celou chatu/ na léto 2018, objednávka …

Ostatní

Navrácení štěněte původnímu majiteli do chovné stanice

5.6.2018 - Prodala jsem štěně s PP a ráda bych ho měla zpét v CHS. Špatně jsem odhadla …

Kupní smlouva Ostatní

Zneužití osobních údajů půjčka

29.5.2018 - Dobrý den, mojí přítelkyni byly zneužity osobní údaje. Zjistily jsme, že na …

Ostatní

Nesplácení vozidla

30.4.2018 - Dobrý den, známí si odebral vozidlo na kupní smlouvu s ověřeným podpisem a s …

Ostatní

Smlouva uzavřená ústně a její prodloužení

27.3.2018 - Dobrý den, chtěla bych se zeptat na toto.Jsme firma. Přišla nám faktura k …

Ostatní

Uplatnění finanční náhrady za dům

4.8.2017 - Dobrý den. Sestra s rodinou opustila republiku v roce 1980. Dům, který měli v …

Ostatní

Vyřazení vozidla z registru

4.8.2017 - Dobrý den. Je to přesně rok co jsem prodal vozidlo. Majitel ho i přes mé …

Ostatní

Platnost vystavené faktury

4.8.2017 - Dobrý den, prosím Vás o stručnou informaci. Je z právního hlediska platná …

Ostatní

Předčasné ukončení pobytu

4.8.2017 - Dobrý den, potřebuji poradit u předčasně ukončení pobytu v penzionu. Jak …

Ostatní

Chybné naúčtování faktury

31.8.2017 - Byla jsem s autem na servise, kde mi byli měněny brzdy na zadní nápravě. Do …

Ostatní

Požadování platby za dárek ke zboží

27.7.2017 - Dobrý den moje matka uzavřela smlouvu se společností Lama která je alternativní…

Ostatní

Zrušení stavebního spoření

27.7.2017 - Dobrý den. Před 6ti dny jsem si uzavřela stavební spoření. Nyní mi však přišla …

Ostatní

Nákup zboží v Německu bez DPH

27.7.2017 - Půl roku jsem nakupoval v Německu. Poskytl jsem jim IČO (nejsem plátce DPH), …

Ostatní

Pochybení školy při zápise studenta

27.7.2017 - Dobrý den, 25.5. mi bylo ukončeno studium na VŠ. V té době už jsem ale měl …

Ostatní

Vrácení auta pořízeného na splátky

20.7.2017 - Dobrý den prodal jsem kolegovi z práce auto na splátky po 3 splátkách mi poslal …

Ostatní

Starobní důchod při pobírání invalidního důchodu

17.7.2017 - Dobrý den. V roce 2012 jsem utrpěl pracovní úraz. Byl mi přiznán invalidní …

Ostatní

Vrácení peněz za nevyužitou permanentku

14.7.2017 - Dobrý den, prosím o radu. Před půl rokem jsem si zakoupila permanentku do …

Ostatní

Uzavření smlouvy po telefonu

10.7.2017 - Dobrý den, chci se zeptat, zda smlouva uzavřená po telefonu je platná, i když …

Ostatní

Majetkové vyrovnání domu

10.7.2017 - Po 7-mi letém soužití jsme se s přítelem rozešli. Po dvou letech jsme si …

Ostatní

Ručení za neplatícího dlužníka

10.7.2017 - Zetovi jsme ručili bytem on nám zatajil,že má půjčku 200000 ticíc jinak bychom …

Ostatní

Parkování cizího auta před garáží

10.7.2017 - Dobrý den, prosím o radu, už jsem zouvalá. Někdo mi stále parkuje před garáží, …

Ostatní

Přepis auta na majitele

7.7.2017 - Hezký den, prosím o radu. Známý si koupil auto,je provozovatel,platí pojištění…

Ostatní

Provozování činnosti bez oprávnění

30.6.2017 - Dobrý den, zjistil jsem, že jeden můj znamý, který pro mě občas pracuje si …

Ostatní

Obnovení herního účtu

19.6.2017 - Dobrý den. Jsem léčený patologický hráč. Před nástupem do léčení v roce 2015 …

Ostatní

Automatické prodloužení smlouvy bez souhlasu

7.6.2017 - Dobrý den , před rokem jsem po telefonu odsouhlasila službu se společností …

Ostatní

Pokuta za předčasné vypovězení smlouvy

7.6.2017 - Zaměstnavatel mi nabízí vyhodný tarif bohužel mám smlouvu u Vodafone který chce …

Ostatní

Přechod z invalidního na starobní důchod

29.6.2017 - dobry den, chci se zeptat, když dostanu pred starobnim duchodem , invalidni …

Ostatní

Vydržení stavby po smrti majitele

26.4.2017 - Dobrý den! V roce 1982 otec převedl část pozemku s hospodářským stavením …

Ostatní

Dědictví bytu po zemřelém

19.4.2017 - zemřel přítel naší maminky, ta dům darovala synovi, takže dům nepatří ani jí …

Ostatní

Nákup stavebního materiálu bez DPH

19.4.2017 - Dobrý den,objednali jsme stavební materiál přes firmu,která nám dělala …

Ostatní

Možnost vrácení štěněte při nákupu na kupní smlouvu

19.4.2017 - Dobrý den.Dcera na základě kupní smlouvy prodala štěně.Šteně je s od chovatele …

Ostatní

Lékař nevystavil lístek na peníze

19.4.2017 - Byla jsem v pracovní neschopnosti celý leden a únor. U lékaře mi vystavili …

Ostatní

Výše podpory v nezaměstnanosti

9.2.2017 - Dobrý den, mám smlouvu na dobu nerčitou, V lednu 2018 mám nárok na starobní …

Ostatní

Nárok na příspěvek na péči

9.2.2017 - Dobrý den Potřebovala bych informace ohledně příspěvku na péči.Již 19 let se …

Ostatní

Nárok na odškodnění při napadení domácího mazlíčka s trvalými následky

1.2.2017 - Jaké můžu žádat odškodné za napadení psa s trvalými následky?

Ostatní

Nárok advokáta na odměnu

9.2.2017 - Dobrý den,chci se zeptat,zda po mne advkát může vymáhat náklady za své …

Ostatní

Finanční postih za zrušení objednávky

9.2.2017 - v e-shopu jsem si objednala kola,objednávka byl prodejcem potvrzena . Kola …

Ostatní

Nárok na odškodnění při neoprávněném podání exekuce

30.1.2017 - Dobrý den, prosím o radu. Byla na mou osobu vypsána exekuce na částku která …

Ostatní

Neoprávněné podepsání směnky

9.2.2017 - Dobry den, partnerka ma hospodu v niz ji vypomaham. Uzavrela smlouvu o …

Ostatní

Neoprávněný dluh společnosti

9.2.2017 - Dobrý den.Potřeboval bych poradit.Přišlo mi emailem od Intrum Justitia, s.r.o. …

Ostatní

Výše provize při vyřešení případu

9.2.2017 - Děkuji za odpověď. Ještě bych se ráda zeptala na výši Vaší odměny v případě, …

Ostatní

Nárok na uznání poukazu

9.2.2017 - Dostala jsem poukaz do zlatnictví platný do 31.12.2016. Mám nárok ho uplatnit, …

Ostatní

Promlčení dlužné částky

9.2.2017 - Můj bývalý přítel mě finančně přispěl v r. 2004 na bydlení. Neměli jsme mezi …

Ostatní

Zaslání dopisů jinému adresátovi

30.1.2017 - Dobrý den. Na naši adresu ale adresátovi jiného jména byl zaslán a doručen …

Ostatní

Neoprávněné zrušení rezervace dovolené

27.1.2017 - Dobrý den, 9.11. 2016 jsem objednala a zaplatila voucher na pobyt v Interhotelu …

Ostatní

Vrácení provize od autobazaru

8.11.2016 - Dobrý den. Dva roky jsem vlastnil vozidlo, které jsem následně prodal přes …

Ostatní

Náhrada škody za blokaci peněz

23.8.2016 - Dobrý den, chtěl bych se v tuto chvíli zatím předběžně informovat. V restauraci …

Ostatní

Půjčka od zaměstnavatele

12.8.2016 - Dobrý den.Chtěla jsem Vás požádat o radu.Před 10 lete jsem pracovala v Praze …

Ostatní

Vyhrožování za dluh

12.8.2016 - Dobry den, potreboval bych poradit pokud to jde.. Pujcil jsem si od kamarada …

Ostatní

Nezaplacené upomínky

10.8.2016 - Dobrý den, ráda bych se informovala, jestli mají nárok na vymáhání od 2012 …

Ostatní

Promlčecí lhůta u dluhu

15.7.2016 - Dobrý den, ráda bych se informovala jaké mám právo.. Měla jsem dluh u …

Ostatní

Plná moc na odstoupení od smlouvy

1.7.2016 - Mám dotaz, ,zda mohu s plnou mocí jednat za syna a odstoupit jeho jménem od …

Ostatní

Zpětná aplikace NOZ

12.5.2016 - Dobrý den, ročně ukládám pravidelnou částku dle smlouvy na stavební spoření …

Ostatní

Exekuce na věci v bytě

20.3.2015 - Dobrý den. Můj dospělý syn bydlí v pronajatém bytě. O pronájmu je sepsaná …

Ostatní

Nedodržení závazků

23.4.2015 - Dobrý den, mám problém se společností ...-úřední nástěnka.Nabídli mě po …

Ostatní

Nezákonný postup města

8.7.2015 - Můj dotaz se týká možného nezákonného (ale v každém případě neetického a …

Ostatní

Zneužití osobních údajů

10.7.2015 - Dobrý den,mám dotaz ohledně zneužití osobních údajů. Zástupce společnosti …

Ostatní

Inflace koruny

13.3.2015 - Dobrý den,potřebuji poradit ve věci bývalé a současné hodnoty věci v Kč. Se …

Ostatní

Kauza poplatky zpět

15.10.2015 - Dobrý den, potřebovala bych poradit s tímto problémem. Jako klientka v kauze …

Ostatní

Odstoupení od úvěrové smlouvy

5.8.2015 - Dobrý den,uzavřel jsem na základě nepravdivých ústních informaci v marketu …

Ostatní

Vadná pneumatika

14.5.2015 - Dobrý den,rád bych se Vás zeptal na následující situaci:Před měsícem jsem si …

Ostatní

Odškodnění za znehodnocený pozemel

13.8.2015 - Přes pozemek ve vlastnictví fyzické osoby, ornou půdu, byl před rokem 1989 …

Ostatní

Poplatky za rádio

17.7.2015 - Prosím o radu,přišla mi predzalobni upomínka za rozhlasový poplatek,loni v …

Ostatní

Omylem koupená aplikace

10.9.2015 - Dobrý den, dcera s největší pravděpodobností 2x klikla na nabídku zakoupení …

Ostatní

Dluh od známých

6.2.2015 - Dobrý den,před pár lety sem byl ručit známým na úvěr a dopadlo to tak,že sem …

Ostatní

Vrácení peněz za psa

6.8.2015 - Před 14 dny jsem si koupil psa za cenu 5 000 Kč.Za dva dny začal pes pokulhávat …

Ostatní

Odškodnění za zveřejnění jména

20.6.2015 - Ráda bych věděla co se dá dělat v případě když bez vlastního souhlasu ve …

Ostatní

Nesplacený vůz

17.9.2015 - Dobrý den,htěl bych se zeptat,v r.2011 jsem prodal VW brouk veterán,dohodnutá …

Ostatní

Zničení věci

6.8.2015 - Dobrý den,nabídl jsem přes inzerát navíječku cívek která mi zůstala po …

Ostatní

Pochybení společnosti

10.6.2015 - Dobrý den.Bydlíme v rodinném domku v Praze v Kunraticích u tety, která asi před …

Ostatní

Odškodnění po dopravní nehodě

16.6.2015 - Dobrý den, mohu se zeptat. Mám po dopravní nehodě, kdy do mého automobilu, já …

Ostatní

Betonový sloup před oknem

7.8.2015 - Dobrý den,společnost Č.. nám přes náš protest zabudovala betonový sloup …

Ostatní

Zablokování silnice rekonstrukcí

8.10.2015 - Dobrý den,v současné době kolem Olympie Brno provádí firma opravu silnic.Dělali …

Ostatní

Odškodnění za manželství

19.6.2015 - Dobrý den,možná budu mít zvláštní dotaz,zajímalo by mne zda je možné odškodnění …

Ostatní

Odpovědnost vlastníka bytu

23.10.2015 - Dobrý den,v roce 2012 mi babička darovala byt. Nyní jsem vlastníkem a babička …

Ostatní

Směšná cenová nabídka

17.9.2015 - Dobrý den,nevím přesně na koho se mám obrátit,ale stala jsem se obětí asi …

Ostatní

Uvedení jména v rozsudku

22.10.2015 - Dobrý den,potřebovala bych poradit v jedné, dost pro mě zlé věci. Můj kamarád, …

Ostatní

Zpět do Ostatní