Dobrý den,byl jsem jako účastník stavebního řízení pozván na kontrolní prohlídku.Majitelem jsem však nebyl vpuštěn na pozemek,tak že jsem se kontrolní prohlídky nemohl účastnit.V tu dobu jsem trávil dovolenou v Beskydech a i přes tuto skutečnost jsem se na kontr.prohlídku dostavil.Cestovné na místo prohlídky a zpět-1640,-Kč.Mám nárok na náhradu škody
městským úřadem?
Vážený pane,
obecně vzato byste měl mít nárok na náhradu škody, která Vám vznikla. Vzhledem k tomu, že neznáme žádné konkrétní okolnosti případu, nelze však s jistotou poradit nějaké konkrétní řešení. Odepření přístupu na pozemek není rozhodnutí městského úřadu, z tohoto důvodu by náhrada nákladů měla být pravděpodobně požadována po majiteli pozemku, který účast znemožnil.
S pozdravem Vaše nároky.cz