Pracovněprávní nároky: Nárok na dovolenou ve zkušební době

Dovolená

Dobrý den,odpracovala jsem dva měsíce ve zkušební době,mám nárok na dovolenou?

Dobrý den,

zaměstnanec, který neodpracoval v jednom pracovním poměru nepřetržitě 60 dní má nárok na dovolenou za odpracované dny, ta se vypočítá jako jedna dvanáctina nároku za každých odpracovaných 21 dnů v kalendářním roce.

Zkušební doba nemá na výměr dovolené vliv, jedná se akorát o zkušební režim se zjednodušeným procesem ukončení pracovního poměru.

S pozdravem

Vašenároky.cz