Pracovněprávní nároky:Neoprávněné krácení dovolené

Pracovní úraz

Dobrý den. Zaměstnavatel mi začal bez upozornění krátit základní nárok na dovolenou (25 dní) pro rok 2017.Po mém dotazu na toto krácení mi bylo řečeno,že jsem zameškal 100 pracovních dní kdy jsem měl konat práci v pracovní neschopnosti a dovolená se krátí o jednu dvanáctinu z ročního nároku a po každých 21 zameškaných směnách opět o jednu dvanáctinu.Je pravda, že se dovolená krátí i z důvodu pracovního úrazu i když jsem si jej nepřivodil já sám,ale nepozorný kolega? Nebýt jeho tak jsem normálně pracoval.Mám být poškozen na zkrácení dovolené za to co jsem nezpůsobil? Děkuji za vaši odpověď.

Vážený pane,

doba pracovní neschopnosti vzniklé v důsledku pracovního úrazu nebo nemoci z povolání vzniklého při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním se pro účely dovolené posuzuje jako výkon práce. V takovém případě nemá zaměstnavatel nárok na krácení dovolené zaměstnanci