Stát: Odškodnění od ministerstva spravedlnosti

Náhrada škody

V několikaletém sporu se spoluvlastníkem nemovitosti jsem byl odsouzen k zaplacení vymyšleného nájemného(nikdy jsem neměl žádnou smlouvu,nic neužíval a přesto byl odsouzen k zaplacení)Na základě tohoto rozhodnutí krajského soudu došlo k exekuci jelikož došlo i k uplatnění poloviny nákladů řízení ve výši 180000Kč jenž jsem jako invalidní důchodce neměl.Současné insolvenční řízení a podivné znalecké posudky mne dovedly k tomu,že v brzké chvíli budu bezdomovec s minimální možností zajistit si potřebné bydlení.V sovislosti s tím budou následovat i ujmy nemajetkové.Přesto,že jsem podal trestní oznámení pro podvod (přesahuje 1000000kč),policie nijak nekoná.Zvažuji tedy možnost požadovat odškodnění po ministerstvu spravedlnosti.Děkuji za pochopení.

Dobrý den, Váš případ se zdá být velmi složitý. Pokud skutečně došlo k pochybení, ať už na straně soudu nebo jiného subjektu a Vám na základě pochybení vznikla újma, určitě máte nárok se domáhat odškodnění. Důležité je však v takovýchto případech zajistit dostatek důkazů, které skutečně dokazují, že k pochybení došlo. Jestliže důkazy nemáte, bude problém před soudy cokoliv dokázat.

Zpět do Stát