Pracovněprávní nároky:Povinnost odpracování výpovědní lhůty

Výpovědní lhůta

Dobrý den ,chci se zeptat.Dnes jsem podal výpověd ze zaměstnaneckého poměru ,kterou jsem poslal doporučeně s dodejkou,takže výpověd příjde až zítra na firmu zaměstnavateli .Výpověd jsem podal na radu lékaře ,který mi tuhle práci nedoporučuje .Chci se timto zeptat jestli budu muset ikdyž nemohu ze zdravotních důvodu tuhle práci vykonávat po dubu dvou měsíční výpovědní lhůty.A odkdy mi bude výpovědní lhůta platit.Předem děkuji za odpověd

Dobrý den,

výpovědní doba začne běžet od 1.4., skončí tedy 31.5. Pokud Vám nebude uznána pracovní neschopnost, jste povinen práci vykonávat. Můžete se pokusit ukončit pracovní poměr se zaměstnavatelem dohodou. Pokud byste podepsal dohodu o ukončení pracovního poměru, pracovní poměr by skončil hned následující den.

Pokud ovšem Vám tuto práci lékař nejen nedoporučil, ale i vydal posudek o tom, že ji ze zdravotních důvodů nemůžete vykonávat, má zaměstnavatel povinnost Vás převést na jinou práci.