Pracovněprávní nároky:Příspěvky na děti při zaměstnání

Pracovní smlouva

DOBRY DEN CHCI SE ZEPTAT ZDA BUDU MIT NEJAKE PRISPEVKY NA DVE DETI POKUD MI DA ZAMESTNAVATEL PRACOVNI SMLOUVU.

Dobrý den,

výhodou pro zaměstnance v případě, že má děti je využití slevy na dani. Pro zdaňovací rok pak platí, že za první dítě má zaměstnanec nárok na slevu 1.117,- Kč měsíčně a za druhé dítě pak 1.617,- Kč měsíčně. Tuto slevu by Vám měl zaměstnavatel každý měsíc odečítat, tudíž Vám bude vyplacena vyšší čistá mzda. Podmínkou je však to, aby děti, za které je daňové zvýhodnění uplatňováno s Vámi žily ve společné domácnosti a byly Vámi vyživovány. Za vyživované děti jsou považovány děti do 18 let, případně až do 26 let, pokud se soustavně připravují na své povolání (např. studium vysoké školy). Pokud však děti ve Vaší domácnosti vyživuje více poplatníků (tedy typicky i otec), může toto daňové zvýhodnění využít v jednom měsíci pouze jeden z Vás (matka, nebo otec).

Další výhodou je tzv. daňový bonus. Pokud totiž Vaše měsíční sleva na dani přesáhne výši daně, kterou je za Vás zaměstnavatel povinen odvést, dostanete od státu částku rovnající se rozdílu slevy na dani a daňové povinnosti.