Stát: Vrácení daní za nemoc z povolání

Renta

Dobrý den,měla bych dotaz. Pobírám rentu (nemoc z povolání),ze které je strhávaná dan.Nedávno jsem slyšela,že daně jednou za rok potom vrací Finanční úřad.Je to,prosím,pravda? Děkuji, s pozdravem Karolová

Vážená paní Karolová,

v případě přeplatku na dani samozřejmě finanční úřad na základě daňového přiznání vrací náležitou částku. Přiznání je třeba podat do 1. 4., respektive pokud podává přiznání daňový poradce tak do 1. července vždy následujícího roku. K navrácení ovšem dojde pouze v případě, pokud vznikne přeplatek. Z dotazu není patrné, jestli přeplatek vznikl či vznikne, proto nejsme schopni odpovědět konkrétně na Vaši situaci.

S pozdravem
Vaše nároky.cz

Zpět do Stát