Pracovněprávní nároky:Zpětné nárokování diet

Cestovné a stravné

Dobrý den mám dotaz ohledně diet pracuji pod českou agenturou už 7 let poslední 4 roky stabilně v Německu jako svářeč. Agentura platí min.mzdu v českých korunách a zbytek v eurech jako diety. Min.mzda sedí ale když vynasobim odpracovane dny krát 45 eur vždy chybí kolem 100 eur. Šéf agentury nám sdělil že to ví že to je na hraně zákona ale že výš už jít nemůže a že nám dlužné eura vyplatí ale musíme se rozloučit. Což mě nevadí už chci stejně skončit a být s mojí rodinou. Potřeboval bych vědět kolik let zpátky mám nárok na vrácení peněz diet vyplatni pásky mám všechny. 2014 15 16 a 17 do teď to dělá 2700 eur.Děkuji vám mnohokrát za odpověď Vágner

Vážený pane Vágnere,

Podle českého práva je obecná promlčecí lhůta 3 roky. Nároky na doplacení dlužné mzdy tak můžete požadovat max. od června 2016 (hodnoceno ke dni zpracování dotazu).

S pozdravem,

Vaše nároky