Ostatní: Jak vymáhat dlužnou částku po majiteli účtu?

Ostatní

Jak vymahat dlužnou castku po majiteli učtu, zaplatil jsem jakošto rucitel sražkami ze mzdy exekuci. Dekuji

Dobrý den,

Tím, že jste jako ručitel splnil dlužníkův dluh prostřednictvím splátek ze mzdy, zanikla věřitelova pohledávka vůči dlužníkovi. Vy jste se tak stal novým věřitelem dlužníka v rozsahu, v jakém jste uhradil závazek. Dlužnou částku je možné vymáhat prostřednictvím exekuce na základě exekučního titulu, kterým je typicky soudní rozsudek. Pokud Vám majitel účtu nechce dlužnou částku vrátit sám, bude nutné na něj podat žalobu. V případě, že bude rozsudek znít ve Váš prospěch a dlužník stále nebude plnit, je možné na základě exekučního titulu přejít k nucenému výkonu exekučního titulu, který provádí exekutor.

Zpět do Ostatní