Zdraví: Nevhodné pracovní podmínky

Nemoc z povolání

Dobrý den,je mi 25let a12.5.2015jsem nastoupila do nove prace,dali me do mistnustky kde se pracuje s chemikaliemi,prace me bavila,sla mi,nastoupila jsem tam misto tehotne holciny.pan reditel mi porad sliboval,ze mi tam udela odsavani a da nejake ochranne pomucky.nebylo mi tam z toho dobre,ale prace je prace a jak plynul cas,odsavani porad nikde,tak jsem za nim porad chodila co kdy uz?no pracovni podminky se mi zlepsily az v roce2016 a nemit doma dite,ktere obcas bylo nemocne,tak jsem to asi nezvladla.ted me uz mesic boli na hrudi,hure se mi dycha,kdyz jsem behem roku u lekarky byla a rikala,ze mi z toho neni dobre,ze rano smrkam krev a mam porad rymu,tak jsem dostala jen prasky na nervy a az dnes mi zacinaji delat poradna vsetreni,ale zatim vysledky nemam.cely rok mi je zle,zhubla jsem,nebyla jsem schopna po praci venovat se synovi,je mu4,5roku a o spolecenskem a sexualnim zivote ani nemluvim.myslite ze mam narok na nejake odskodneni?predem dekuji za odpoved

Dobrý den, jestliže je Váš zdravotní stav způsoben pracovním postředím, měla byste mít nárok na odškodnění od zaměstnavatele. Doporučujeme navštívit Vašeho lékaře a požádat ho o objednání na na specializované pracoviště pro obor pracovního lékařství, kde jedině může dojít k uznání nemoci z povolání. Pokud odborník nemoc z povolaní potvrdí, požadujte po zaměstnavateli odškodnění. Více o nemoci z povolání v článku zde https://www.vasenaroky.cz/tipy-a-rady/nemoc-z-povolani

Zpět do Zdraví