Bydlení: Problém s pozemkem

Pozemky

Chtěli jsme se poradit v spravě soukromého pozemku . Mámy koupeny barák a k němu pozemek před měsícem v okolí je dělaná kanalizace a cesta a od té doby firma která to děla nepovoleně, úmyslně a zcela vědomě ( když to už nejednou upozorňovali jsme ji že je to narušením osobního vlastnictví ) jezdi používají a poškozují náš pozemek a po prací dělají si parkoviště s našeho pozemku . A další problém mámy s nedalekým pozemkem na který máme od 2008 roku předkupní smlouvu podepsanou přes starostu města teď byla vyměřena geodetem hranice toho pozemku ale bohužel ten pozemek už vypadá jinak , od doby kdy byla podepsaná smlouva zůstaly bez informování nás odstraněné stromy a takže vyvezena s něho kvalitní hlína. Naše otázka a problém je jestli můžeme něco s tím udělat a hlavně žádat o nějakou náhradu za vyniklé škody

Dobrý den,

pokud jde o nedovolené užívání Vašeho pozemku stavební firmou, tak v tomto případě doporučujeme napsat dopis na vedení této společnosti a počkat, nebo rovnou podat na firmu žalobu spolu s návrhem na předběžné opatření na zdržení se využívání Vašeho pozemku jako parkoviště.

Bohužel, pokud jde o druhou část Vašeho dotazu, zde nemůžeme bez předchozích informací poradit. Je zapotřebí si pořádně prostudovat předkupní smlouvu, kterou jste uzavřeli.

S pozdravem
Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení