Bezplatná právní poradna: Bydlení

Tvrdí, že mám nedoplatek za energie

14.12.2018 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat byl jsem v pronajmu a nájem jsem ukončil a …

Nedoplatek

Skrytá vada nemovitosti

11.12.2018 - Dobrý den, koupil jsem dům ale mám problém že pri predavačke ani obhliadke …

Skryté vady nemovitosti

Nájemní byt a poplatek za zařízení

10.12.2018 - V obecním nájemním bytě bydlím již 17 let a nastěhovala jsem se do úplně nového …

Pronajatý byt

Okamžité vyplacení kauce a vyúčtování spotřeby vody

3.12.2018 - Dobrý den měla jsem pronajatý byt pět měsíců,musela jsem z finančních důvodů …

Vrácení kauce

Závadný strop u domu od developera

14.11.2018 - Dobrý den, před rokem a půl jsme koupili byt v novostavbě od významného …

Skryté vady nemovitosti

Bytové družstvo požaduje doplatit zálohy

5.11.2018 - Dobrý den, potřeboval bych od Vás poradit. Bytové družstvo mi zaslalo upomínku …

Družstevní byt Pronajatý byt

Pokuta za pozdní vyúčtování smlouvy

1.11.2018 - Dobrý den, pronajmul jsem na základě nájemní smlouvy byt v období 1.9.2015-31.8…

Nájemní smlouva

Majitel bytu nevrátil kauci

1.11.2018 - Dobrý den,chtela bych se zeptat známí měl pronajatý byt dokonce roku 2018 ale …

Pronajatý byt Nájemní smlouva

Náhrada škody od původního majitele bytu

1.11.2018 - Dobrý den, koupili jsme si byt v 6 patře. 27.10. 2018 jsme se nastěhovali do …

Skryté vady nemovitosti

Byt od obecního úřadu bez smlouvy

31.10.2018 - Dobrý den máme kamarádku která má byt od úřadu a už v tom bytě bydlí měsíc bez …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Nájemce nedal vědět, že smlouvu již nechce prodloužit

30.10.2018 - Dobry den, pronajímám byt. Smlouva je na 6 měsíců. Nájemce mi nedal vědět, že …

Pronajatý byt

Koupili jsme byt, bývalá nájemkyně se odmítá odstěhovat

30.10.2018 - Dobrý den, mam dotaz ohledně koupě bytu. Koupili jsme byt, v červenci byl na …

Pronajatý byt Odstoupení od smlouvy

Kdo by měl platit opravu?

29.10.2018 - Dobrý den, porouchala se nám pračka, která byla dodatečně zakoupena pronajímat…

Ostatní

Může nám o tolik pronajímatel bytu zvednou nájem?

29.10.2018 - Dobrý den. Mám problém s majitelem bytu. V bytě žiji 8 let, Nájem byl smluven …

Nájemné

Pronajímatel požaduje potvrzení kauce, které nikdy nevydal

26.10.2018 - Dobrý den, pronajímatel mi nechce vrátit kauci. Vyžaduje potvrzení, které mi …

Vrácení kauce Kauce

Podepsala jsem rezervační smlouvu na rodinný dům a poté zjistila, že je na něj exekuce

26.10.2018 - Dobrý den,prosím o radu,podepsala jsem rezervační smlouvu na rodinny dům s …

Exekuce Rezervační smlouva

Skončila nám smlouvu v bytě, ale majitel nereaguje

26.10.2018 - Dobry den! Měla bych dotaz! Smlouva v pronajatém bytě nám skončila ke konci …

Nájemní smlouva

Plíseň v bytě - nárok na odstoupení od smlouvy?

25.10.2018 - Dobry den,obracim se na Vas s prosbou o radu. Syn studuje VS,pronajal si …

Nájemní smlouva Odstoupení od smlouvy Skryté vady nemovitosti

Oprava bytu na náklady majitele?

25.10.2018 - Dobrý den. Pronajal jsem si byt přes RK, bohužel byt je v devastujicim stavu po …

Pronajatý byt Ostatní

Majitel oddaluje vrácení kauce za byt

25.10.2018 - Dobry den, s pritelem jsme vrátili byt pronajímateli bez jakýchkoliv závad. …

Pronajatý byt Vrácení kauce

Majitel si postavil plot na mém pozemku

24.10.2018 - Dobrý den, Sousední pozemek koupil nový majitel pro výstavbu rodinného …

Spor o nemovitost Pozemky

Nepravdivá informace o stavu komínu

23.10.2018 - Dobrý den,před rokem jsem koupila dům.Prodej sprostředkovala realitní kancelář,…

Skryté vady nemovitosti

Příspěvek na vyvložkování komínu

22.10.2018 - Dobrý den.Prosím Vás, mám byt v OV , fond oprav platím. Budeme měnit kotel a …

Ostatní

Skrytá vada nemovitosti - nefunkční osvětlení

22.10.2018 - Dobrý den, dne 18.10. 2018 jsme uzavřeli smlouvu o převodu družstevního podílu, …

Skryté vady nemovitosti

Nárok na náhradní byt při vytopení

22.10.2018 - Dobry den, mam byt v mem vlastnictvi. Behem meho pobytu v zahranici byl byt …

Vytopení bytu odškodnění

Odhalení klamavých informací při rekonstrukci domu

17.10.2018 - Dobrý den, v červnu letošního roku jsme koupili nemovitost přes zprostředkova…

Skryté vady nemovitosti

Majitel nechce vrátit kauci a ze dne na den nájemníka vystěhoval

17.10.2018 - Dobrý den majitel mi nechce vrátit kauci prý až příští rok jakmile bude …

Nájemní smlouva Vrácení kauce

Podíl z prodeje družstevního bytu

17.10.2018 - Dobrý den, kdysi jsem vyměnila svůj družstevní byt za dva, také družstevní, …

Družstevní byt Prodej nemovitosti

Slovní prodloužení nájemní smlouvy

17.10.2018 - Dobrý den, měli jsme smlouvu na dobu určitou, a slovně nám ji majitel …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Ústní dohoda o koupi zahrady

16.10.2018 - Dobrý den. Prosim o radu. Ústnĕ jsem se domluvila na koupi pronajaté zahrady. …

Ostatní

Dluží mi nájemné

16.10.2018 - Dobrý den, dcera se po rozchodu s přítelem odstěhovala s tím že si dotyčný …

Pronajatý byt

Mám příspěvek na bydlení, mohu žádat proplacení opravy spotřebiče?

15.10.2018 - Dobrý den, bydlím v nájemním bytě a rozbila se vestavěná trouba. Byt má cca …

Pronajatý byt

Nesprávně použitá kauce od pronajímatele

15.10.2018 - Dobry den, vážený pane/vážená paní, domnívám se, že kauce, kterou jsem složil …

Nájemní smlouva Ostatní

Přípojka k obecnímu vodovodu částečně vedená pozemkem

15.10.2018 - Prodala jsem dům, který jsem zdědila. Nyní mi přišel dopis od právničky nynější …

Dědictví Prodej nemovitosti

Čistírna s naftou na sousedním pozemku

15.10.2018 - Dobrý den, nedávno jsme s manželem zakoupili pozemek na stavbu rodinného domu. …

Odstoupení od smlouvy Skryté vady nemovitosti

Pokuta za pozdní dodání vyúčtování

15.10.2018 - Dobrý den. Z bytu družstva jsem se odstěhovala k 31.8.2017 tedy jsem …

Družstevní byt Vystoupení z družstva

Neprodloužení smlouvy činžovního domu novým majitelem

11.10.2018 - Dobrý den, mám nájemní smlouvu na dobu neurčitou z roku 1987 v činžovním domě. …

Pronajatý byt Nájemní smlouva

Zaplacení jistoty v domově s pečovatelskou službou

11.10.2018 - Dobrý den. Matka žila v domově s pečovatelskou službou a musela složit jistotu …

Dědictví Kauce

Odmítnutí převzetí bytu a nevyplacení kauce majitelem

10.10.2018 - Dobrý den, Dostala jsem výpověď z bytu k 30.6 s tříměsíční výpovědní lhůtou. …

Nájemní smlouva Kauce Vrácení kauce Pronajatý byt Výpovědní lhůta

Vrácení kauce bez podepsání smlouvy

10.10.2018 - Dobrý večer. Mám dotaz, chtěli jsme si pronajmout byt a dali jsme už nějakou …

Kauce Vrácení kauce Nájemní smlouva

Neproplacení vyvložkování kotlů

10.10.2018 - V roce 2017 jsme schválili usnesení o tom, že vyvložkování komínů pro kondenzač…

Příspěvek na bydlení Úhrady oprav

Skrytá vada nemovitosti

9.10.2018 - Dobrý den, v roce 2010 jsme koupili novostavbu (stěhování 2012). Nyní začala v …

Skryté vady nemovitosti Reklamace

Firma nám zatajila skryté vady bytu

9.10.2018 - Dobrý den, koupili jsme starý být před rekonstrukcí od firmy, která nám …

Skryté vady nemovitosti

Snížení nájmu kvůli rekonstrukci

12.7.2018 - Dobrý den, Mám na Vás dotaz. Bydlím v OB kde byla dělané rekonstrukce …

Nájemné

Kauce ponížená o náklady na vymalování bytu

10.7.2018 - Dobry den, pronajimatel se vraci do bytu, ktery bude rekonstruovat. Dohodli sme …

Kauce Pronajatý byt

Úhrada složenek za byt v dědickém řízení

10.7.2018 - Dobrý den! Matka zemřela a žila v obecním bytě/dříve stát.bytem/pod správcem …

Dědictví

Ukončení nájemní smlouvy kvůli nedodržení platební morálky

10.7.2018 - Dobrý den,měl bych dotaz, mám nájemní smlouvu s bratrem který je vlastík RD …

Nájemní smlouva

Pokuta za nezaplacení poplatků za plyn

10.7.2018 - Dobry den.Nezaplatila jsem 2mesice za plyn coz cinilo 4200.Byla jsem odpojena a …

Ostatní

Krácení kauce z důvodu oprav bytu

10.7.2018 - Dobrý den, pronajimatelka nám ztrhla z kauce nějaké opravy (za tisíce, a …

Kauce

Vrácení pozemků či zaplacení jejich ceny

10.7.2018 - V roce 1970 byla sepsána kupní smlouva o prodeji rod. domu a současně byly ve …

Kupní smlouva

Odškodnění za rekonstrukci bytového domu

8.7.2018 - Dobry den. V nasem bytovem dome jiz treti mesic probihani rekonstrukce. …

Odškodnění

Přepisovýná předávacího protokolu po předání klíčů od bytu

8.7.2018 - Dobrý den. Nevím jak situaci popsat stručně. Stalo se, že jsme s kamarádkou …

Úhrady oprav

Nájemní smlouva na dobu určitou

8.7.2018 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat...mám nájem na dobu učitou tj.k 31.6.2018. …

Nájemní smlouva

Majitelka bytu odmítá vrátit kauci

8.7.2018 - Mela jsem uzavrenou smlouvu na dobu urcitou do 31.3.19 nyni me majitelka dala …

Vrácení kauce

Skryté vady u zakoupeného bytu

8.7.2018 - Dobrý den, s přítelem jsme koupili byt. Při začátku rekonstrukce jsme zjistili, …

Skryté vady nemovitosti

Nevrácený přeplatek za služby po skončení nájmu

2.7.2018 - Dobry den potrebovala bych poradit ohledne preplatku za služby. jde o to ze …

Nájemní smlouva Nájemné

Reklamace vad na rozestavěném domě

2.7.2018 - Dobrý den, koupili jsme přes hypotéku na smlouvu o budoucí kupní smlouvě …

Skryté vady nemovitosti

Ukončení nájemní smlouvy na dobu určitou

29.6.2018 - Dobry den Mam s nájemní KY smlouvu na dobu urcitou ktera konci posledni ho …

Nájemní smlouva

Majitel bytu po náš žádá prohlídky pro zájemce o koupi bytu

28.6.2018 - Dobry den. S priatelom sme si minuly rok vzali do podnajmu byt v Prahe. Majitel …

Spor s majitelem Pronajatý byt

Zakoupení domu se zatajeným dluhem

28.6.2018 - Vazeni, koupila jsem byt se zatajenym dluhem za zatepleni domu. Dluh cini …

Dluh

Promlčecí lhůta dluhu u prodeje domu

27.6.2018 - Dobrý den rád bych se informoval jestli mám možnost,domoci se dlužné částky za …

Promlčecí doba

Požadavek na úhradu výměny klíčů po ukončení smlouvy s nájemcem

27.6.2018 - Dobrý den, Dovolte mi se touto cestou laskavě zeptat na možné řešení následují…

Družstevní byt Nájemní smlouva

Pronajímatel bytu po mne žádá úhradu za prorezivělý bojler

27.6.2018 - Dobrý den. Mám prorezivělí bojler a jakožto nájemník po jednom měsíci bydlení …

Pronajatý byt Úhrady oprav

Úhrada zateplení domu

26.6.2018 - Dobrý den, naše SVJ si odhlasovalo, beze mne zateplení budovy ale bez střechy, …

Úhrady oprav

Zvýšení nájmu bez uzavření nájemní smlouvy

26.6.2018 - Pronajímáme byt o ploše 70,20 m2 na který nebyla uzavřena smlouva. Byt byl …

Nájemné Nájemní smlouva

Pokuta za nedodání vyúčtování

26.6.2018 - Dobrý den, v r. 2014 vstoupil v platnost zák. č. 67/2013. Rád bych věděl, …

Ostatní

Výpovědní lhůta u konce nájemní smlouvy

25.6.2018 - dobry den, chtěl jsem se zeptat konci mi pronajemni smlouva, majitelka prozatím …

Nájemní smlouva

Neúměrné zvyšování nájmu

25.6.2018 - Dobrý den. Bydlím v nájemním bytě od roku 1967.Do doby ,kdy platilo regulované …

Nájemné

Lze rychle odstoupit od nájemní smlouvy?

25.6.2018 - Dobrý den , chtěla jsem se zeptat. Mám najemní smlouvu na dobu neurčitou s 3 …

Nájemní smlouva Odstoupení od smlouvy

Nesouhlas s účtováním stočeného

25.6.2018 - Dobrý den, bydlím v pronájmu, kde majitel má na pozemku žumpu, v nájemní …

Pronajatý byt

Vrácení kauce i přes možný budoucí dluh

22.6.2018 - Dobrý den,zajímá mne jestli je možné podržet si nájemníkovu kauci po dobu …

Vrácení kauce

Kvůli nedodání vyučování vznikly vysoké nedoplatky

22.6.2018 - Zaplacení nedoplatků po skončení nájmu Dobrý den, obracím se na Vás s …

Nesprávné vyúčtování služeb Pronajatý byt

Problém s koupelnou

21.6.2018 - Dobry den, koupili jsme byt s koupelnou, ktera byla pred rokem rekonstruovana. …

Ostatní

Okamžité ukončení nájemní smlouvy nájemcem

14.6.2018 - Dobry den. Mam najemni smlouvu na dobu neurcitou s 3mesicni vypovedni lhutou. …

Nájemní smlouva

Navrácení kauce po konečném vyúčtování služeb

14.6.2018 - Dobrý den, v polovině roku 2017 jsme začali bydlet v podnájmu a složili jsme …

Vrácení kauce

Společné vlastnictví pozemku

13.6.2018 - Dobrý den, dotaz se týká společného vlastnictví pozemku, který zajišťuje pro …

Pozemky

Zatajení informací o zakoupené nemovitosti

13.6.2018 - Dobrý den,koupil jsem r.d. s pozemkem,na pozemku žádné věcné břemeno dle …

Skryté vady nemovitosti

Výpověď nájemní smlouvy z důvodu pronajímání bytu přes AirBnB

13.6.2018 - Dobrý den, ráda bych se zeptala na oprávněnost výpovědi nájemní smlouvy ze …

Nájemní smlouva

Lhůta na navrácení jistoty

13.6.2018 - Dobrý den, chtěla bych se vás zeptat na informace ohledně vrácení kauce bytu …

Kauce

Soused chce zpět svoji část chaty

13.6.2018 - Dobrý den, vlastníme polovinu dvojchaty s přilehlým pozemkem. U chaty máme …

Vlastnické právo

Prodání chaty majitelem bez informování nájemníka

13.6.2018 - Dobrý den chci se zeptat má majitel právo prodat chatku bez vědomi a informován…

Pronajatý byt

Srážka z kauce

5.6.2018 - Dobrý den, ke dni 30.6.2018 jsem se s majitelkou bytu dohodl na ukončení nájmu …

Kauce

Zvýšení nájemného za pronajatý byt

5.6.2018 - Dobrý den, jsem majitelkou bytu, který pronajímám již tři roky a druhý dva …

Nájemné Pronajatý byt

Žádat o výpis z účtu o provedení plateb nájemcem

5.6.2018 - Dobrý den, podnájemce mě požádal o výpis plateb za nájem s tím, že je to moje …

Pronajatý byt

Lhůta na vystěhování z bytu

5.6.2018 - Dobrý den, bydlíme u rodičů manžela v domějiž 4 roky s trvalým bydlištěm. …

Ostatní

Placení fondu oprav

5.6.2018 - Dobry den,chtěl jsem se zeptat,pronajal jsem si být a má smlouva byla napsána …

Pronajatý byt

Vratná kauce a odstěhování se před ukončením výpovědní lhůty

4.6.2018 - Dobry den, Nasli jsme byt pres realitni pani, zaplatili jsme proviziji a …

Vrácení kauce

Lhůta pro navrácení jistiny

4.6.2018 - Dobry den, Ukončila jsem nájemní smlouvu k poslednímu breznu a bylo mi řečeno …

Kauce Vrácení kauce

Povinnost pořízení nového čerpadla do rodinného domu

4.6.2018 - Kdo je povinen pořídit nové čerpadlo ( vodárnu ) do rodinného domu, podnájemník …

Pronajatý byt

Zhodnocení jistiny

31.5.2018 - Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně nájemní smlouvy a NOZ. S …

Pronajatý byt Kauce

Neoprávněné využití finančních prostředků výborem z FO

31.5.2018 - Dobrý den, v zákonné lhůtě jsem podala reklamaci na vyúčtování záloh na …

Nesprávné vyúčtování služeb

Zasklení lodžie na vlastní náklady

30.5.2018 - Dobrý den. Zateplujeme panel. dům a máme zasklené lodžie. SVJ nás nutí tyto na …

Úhrady oprav

Účtování energii a úklidu za celý dům

29.5.2018 - Dobrý den, dostali jsme se do situace, kdy jsme jediný nájemce nebytových …

Nesprávné vyúčtování služeb

Podmínky zvýšení nájemného

28.5.2018 - Dobrý den. Bydlím na Praze 15 od r.2014 a platila jsem 10.500kc čistý najem + …

Nájemné

Oprávněnost doplacení nájemného

28.5.2018 - Dobrý den V r. 1981 mi byl přidělen obecní byt. V r. 2010 přešel dům do rukou …

Pronajatý byt

Zřízení oplocení na vlastní náklady

28.5.2018 - Dobrý den, koupil jsem dům od developera avšak jsem se dozvěděl, že oplocení …

Ostatní

Odstoupení od rezervační smlouvy kvůli změně podmínek

24.5.2018 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně rezervační smlouvy. Podepsal jsem …

Odstoupení od rezervační smlouvy

Vydržení pozemku od města

24.5.2018 - Dobrý den, v roce 1981 jsem zkolaudoval rodinný domek. Před hranicí pozemku měl …

Pozemky

Zákonem stanovená lhůta pro vrácení kauce

22.5.2018 - Dobrý den, existuje zákonem stanovená lhůta pro vrácení kauce? Chtěla bych …

Vrácení kauce

Krácení vratné kauce za vymalování a úklid

22.5.2018 - Dobrý den, mám nárok ne vyplacení úroku z vratné kauce (24 000Kč)kterou jsem …

Vrácení kauce

Promlčení uplatnění vydržovacího práva

21.5.2018 - Dobrý den, nikde jsem se nedočetl jestli může dojít k promlčení uplatnění …

Ostatní

Zvyšující se nájemné bez uzavření řádné nájemní smlouvy

21.5.2018 - Dobrý den Vážení poradci, žádám Vás tímto o právní radu. Zákon č.219/2000 …

Nájemné Nájemní smlouva

Může pronajímatel chtít za škodu vyšší částku než je kauce?

21.5.2018 - Dobry den mam jednoduchy dotaz mel jsem pronajaty byt slozil jsem 20 000 kauci …

Kauce Pronajatý byt

Nenavrácení kauce pro nedodržení výpovědní lhůty

14.5.2018 - Dobrý den, 30.4.2018 jsem ukončila pronájem bytu, kde se po 2 měsících objevily …

Pronajatý byt Výpovědní lhůta

Automatické prodloužení nájemní smlouvy

11.5.2018 - Dobrý den, bydlíme v pronajaté přístavbě u rodinného domu smlouvu máme na dobu …

Nájemní smlouva

Majitel bytu požaduje vysoké nedoplatky

9.5.2018 - Dobrý den, na pronajatý byt, kde bydlíme tři studentky a kde má majitelka …

Pronajatý byt

Neplatič bytu ve vlastnictví bytového družstva

2.5.2018 - Dobrý den, prosím o radu jaký je postup vystěhování neplatiče nájmu bytu, který …

Družstevní byt Nájemné

Vrácení domu po jeho zakoupení

1.5.2018 - Dobrý den.Prosím, rád bych se poradil o svých možnostech a dalších krocích: …

Prodej nemovitosti

Po nahlédnutí do katastru jsme zjistili že pozemek není náš

27.4.2018 - Dobry den,chtela jsem se zeptat jak chapat pojem,prodej pozemku vyjimecne nebo …

Pozemky

Financování zateplení domu

27.4.2018 - Dobrý den, mám dotaz ohledně financování při zateplení našeho domu. SVJ si chce …

Pronajatý byt

Výběr peněz z bytového fondu oprav

27.4.2018 - Dobry den,chtěl jsem se zeptat na vyber peněz z bytoveho fondu oprav.Mam tam …

Pronajatý byt Ostatní

Fond oprav v nájemním bytě

27.4.2018 - Dobrý den, pořád nemohu pochopit, jak je to s fondem oprav v nájemní smlouvě na …

Pronajatý byt

Nesmyslné vyúčtování od pronajímatele

25.4.2018 - Dobrý den, Nevím si rady s vyúčtováním, které mi přišlo od bývalého …

Pronajatý byt

Zvýšení nájemného

25.4.2018 - Dobrý den. Náš nájem trvá od 27.4.2014. nájem byl ujednán na 5500 kč + zálohy. …

Nájemné

Změna nájemní smlouvy na dobu určitou

23.4.2018 - Dobrý den, V roce 2014 jsme dostali na státní +Intermy být smlouvu na …

Nájemní smlouva

Nárok na vyplacení přeplatku fondu oprav

23.4.2018 - Dobrý den,majitel bytu nám zaslal vyúčtování bytu, kdy je zřejmé, že zálohy na …

Pronajatý byt

Ústní dohoda o prodloužení nájmu

23.4.2018 - Dobrý den, mám pronajatý byt a ke konci roku mi skončila smlouva na dobu …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Soused po mě chce polovinu peněz za pozemek

23.4.2018 - Dobrý den,potřebuji poradit.Máme pozemek už cca 40 let.Náš soused koupil …

Pozemky

Majitel odmítá vrátit kauci

20.4.2018 - Dobrý den, mám nájemní smlouvu na dobu určitou (12 měsíců), ale jelikož jsme …

Vrácení kauce

Majitelka bytu nám odmítá vyplatit vratnou částku za energii

19.4.2018 - Dobrý den, chtěl bych poradit ohledně nevrácení vratné částky nájmu za energie, …

Pronajatý byt

Výpověď nájemní smlouvy pronajímatelem

19.4.2018 - Chic se zeptat jsem najemnikem v mestskem byte kde jsem menil plynovy kotel na …

Nájemní smlouva

Nadměrný hluk v pronajatém bytě

17.4.2018 - Dobrý den, nájemník v sousedním domě obtěžuje nadměrným nočním hlukem nájemníky …

Pronajatý byt Nadměrný hluk

Snížení nájemného díky rekonstrukci bytu ze strany nájemníka

17.4.2018 - Dobrý den, je právně možné,aby nájemník,který bydlí v bytě,jehož majitel je v …

Nájemné

Nedoplatek za energie u pronajatého bytu

13.4.2018 - Dobrý den pokud ve smlouvě není uvedeno kolik se platí za energie a majitelka …

Pronajatý byt

Nevrácení kauce u podnájmu

12.4.2018 - Dobrý den, Koncem minulého měsíce jsem se odstěhoval z Prahy, kde jsem byl v …

Vrácení kauce

Reklamace rodinného domu

12.4.2018 - Dobrý den, koupili jsem starší rodinný domek, který byl v inzerátu RK uveden …

Skryté vady nemovitosti

Vrácení již složené kauce

12.4.2018 - Dobrý den, prosím o radu..pronajali jsme si byt, složili kauci ve výši 22000(2 …

Vrácení kauce

Skryté vady zjištěné před podpisem kupní smlouvy

12.4.2018 - Dobrý den.Mám dotaz ohledně skrytých vad na starším domě.Kupujeme dům přes …

Skryté vady nemovitosti

Nárok na vydržení pozemku

12.4.2018 - Dobrý den, v r. 2012 jsem koupil RD s pozemkem. Bývalí majitelé užívali od r. …

Pozemky

Povinnost majitele zakoupit spotřebiče

12.4.2018 - Dobry den,chtela bych di pronajmout patro v rodinnem dome.Mam tu moznost,ale …

Pronajatý byt

Majitelka odmítá vrátit kauci

10.4.2018 - Dobrý den, majitelka bytu na po pár dnech po vystěhování bytu tvrdí, že …

Vrácení kauce

Vady na zakoupené nemovitosti

10.4.2018 - Dobrý den, před 14 ti dny jsme se nastěhovali do zrekonstruovaného domu a …

Skryté vady nemovitosti

Vrácení kauce podmíněno změnou trvalého pobytu

9.4.2018 - Dobrý den, dnes tj. 3.4. Jsem předal byt pronajimateli, byt byl prohlidnut a …

Vrácení kauce

Nevrácená kauce po skončení pronájmu

9.4.2018 - Dobrý den, mám problém se správou domu, kde jsem byla v pronájmu ve smyslu …

Vrácení kauce

Insolvence, prodání domu pod cenou

8.4.2018 - Dobrý den mám dotaz. Jsem v insolvenci věřitel který ma na našem domě …

Insolvence

Majitel bytu neplní služby, za které je placeno

6.4.2018 - Dobrý den, měla bych prosím vás dotaz. Bydlím v pronajatem bytě se smlouvou na …

Pronajatý byt

Pokuta za nedodržení smlouvy u dodavatele energii

6.4.2018 - Dobrý den, Zhruba před čtyřmi lety jsem při podpisu na dodávku el. energie …

Neoprávněná smluvní pokuta

Oznámení termínu pro odečet energie

6.4.2018 - Dobrý den, obracím se na Vás o radu, pomoc, před možným soudním jednání. Jde o …

Ostatní

Předčasné ukončení nájemní smlouvy

4.4.2018 - Dobrý den, rád bych se zeptal. Kupuji byt, kde je prozatím nájemník, který …

Nájemní smlouva

Nárok na kauci bez podepsané smlouvy

6.4.2018 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli má majitel nárok na kauci, když nebyla …

Vrácení kauce

Zadržování vratné kauce po výpovědi nájemní smlouvy

6.4.2018 - Dobrý den, dne 15.1.2018 jsem ukončila nájemní smlouvu dohodou s pronajímatelem …

Nájemní smlouva Vrácení kauce

Vystěhování nájemníka, který neplatí

4.4.2018 - Dobrý den, měla bych dotaz související s pronajímáním bytu. Na konci …

Nájemní smlouva

Nezájem o prodloužení nájmu

27.3.2018 - Nájem na dobu určitou s automatickým obnovením nájmu,nutno oznámit že dál nemám …

Nájemní smlouva

Zpětné požadování dodatku k nájmu

27.3.2018 - Dobrý den, prosím o radu, 5let bydlím v jednom bytě, pravidelně platím nájem. …

Nájemní smlouva Pronajatý byt

Umožnení pronajímateli vstupu do bytu

27.3.2018 - Dobrý den, prosím o sdělení, zda je majitel bytu/domu oprávněn požadovat ode …

Pronajatý byt

Vypovězení nájemní smlouvy neplatičům

27.3.2018 - Dobrý den. Chtěl bych se zaptat na téma výpovědi nájemní smlouvy z důvodu …

Nájemní smlouva

Vystěhování nájemníka z bytu

9.3.2018 - Dobrý den,chtěl bych Vás tímto požádat o radu. Pronajímám byt,máme smlouvu na …

Nájemní smlouva

Zpětné doplacení nájemného

5.3.2018 - Dobrý den, bydlíme v městském bytě 18 let.Byt jsme získali v dražbě tím,že jsme …

Nájemné

Nárok na vrácení kauce

5.3.2018 - Dobrý den chci se zeptat jestli mám nárok na vráceni kauce pokuď mám smlouvu na …

Vrácení kauce

Výpověď při ukončení nájmu

5.3.2018 - Zdravím, zijeme s matkou přes 30let v bytovce kterou nyní koupili nový majitele …

Nájemní smlouva

Transformátor uprostřed pozemku

22.2.2018 - Koupili jsme pozemek od Pozemkového fondu, na kterém stojí uprostřed dvora …

Pozemky

ÚZVM jako majitel pozemku

22.2.2018 - Dobrý den, prosím o radu, mám zájem o koupi bytu v OV v domě s 5 bytovými …

Pozemky

Majitelka bytu nevrátila kauci

22.2.2018 - Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat v případě, že mi …

Vrácení kauce

Nárok na nahlédnutí do vyúčtování služeb

22.2.2018 - Dobrý den, majitel bytu mi nedává vyúčtování služeb a nemám to bohužel ani ve …

Nesprávné vyúčtování služeb

Nevrácená kauce po odstěhování z bytu

20.2.2018 - Dobrý den,jak mám postupovat při nevraceni kauce za pronájem bytu i když ve …

Vrácení kauce

Reklamace nemovitosti kvůli skrytým vadám

15.2.2018 - Dobrý den,koupili jsme před dvěmi lety starý dům.Letos po vydatných deštěch …

Skryté vady nemovitosti

Zásah do nemovitosti bez souhlasu všech majitelů

20.2.2018 - Jistá osoba zakoupila v dražbě 1/4 rodinného domku, který byl už v době této …

Vlastnické právo

Vypovězení nájemní smlouvy

8.2.2018 - Dobrý den, jsem pronajímatel a v nájemní smlouvě jsme se dohodli na pronájmu na …

Nájemní smlouva

Věcné břemeno a prodej domu

8.2.2018 - Dobrý den,měl bych dotaz ohledně věcného břemene doživotí.Mám toto břemeno za …

Prodej nemovitosti

Připsání osob do nájemní smlouvy

9.1.2018 - Mám uzavřenou nájemní smlouvu na dobu neurčitou.Byt řádně platím,užívám a …

Nájemní smlouva

Koupě bytu v insolvenci

4.1.2018 - Dobrý den, chtěl bych se zeptat na koupi bytu v insolvenci přes insolvenčního …

Nájemní smlouva

Opravy v pronajatém bytě

7.12.2017 - Dcera zije v pronajatem byte. Nyni se ji rozbila karma a termostat.Je pronajima…

Pronajatý byt

Neuhrazená kauce

4.12.2017 - Dobrý den, pronajímam byt a podepsala jsem s nájemníky nájemní smlouvu s tím, …

Kauce

Odstoupení od nájemní smlouvy

4.12.2017 - Dobrý den, včera jsem podepsal nájemní smlouvu na byt, který se mi nezdá …

Nájemní smlouva

Pronajímatel bytu nevrátil věci

29.11.2017 - Dobry den potrebovala bych radu nevim jak dal meli jsme pronajaty byt najednou …

Pronajatý byt

Nárok na byt koupený před manželstvím

27.11.2017 - Dobry den, jsem vdana. Manzel vlastni byt (zakoupeny pred uzavrenim manzelstvi …

Spor o nemovitost

Postup při vyplacení bytu

24.11.2017 - Dobrý večer, s bývalým manželem sme kupovali byt jeste když smě nebyli svoji.Já …

Hypotéka

Problém s pozemkem

24.11.2017 - Chtěli jsme se poradit v spravě soukromého pozemku . Mámy koupeny barák a k …

Pozemky

Skryté vady na rodinném domě

24.11.2017 - Dobrý den, rozhodli jsme se s přítelem koupit rodinný dům. Byli jsme na …

Skryté vady nemovitosti

Zvýšení nájemného v činžovním domě

23.11.2017 - Dobrý den, Jako majitel činžovního domu chci všem nájemníkům zvýšit jednorázov…

Nájemné

Neprodloužení nájemní smlouvy

23.11.2017 - Dobry den mam dotaz ohledně najemní smlovy mám smlouvu na dobu určitou a …

Nájemní smlouva

Pronájem bytu neplatiči

24.11.2017 - Dobrý den, tři roky pronajímáme byt paní s malým dítětem. Smlouvu podepisujeme …

Pronajatý byt

Skryté vady nemovitosti

23.11.2017 - Dobrý den, v Srpnu jsme koupili domek k rekonstrukci, když jsme začli …

Skryté vady nemovitosti

Trvání nájemní smlouvy

24.11.2017 - Dobrý den, mám dotaz ohledně trvání nájemní smlouvy. V pronajatém bytě doba …

Nájemní smlouva

Ponížená kauce

11.8.2017 - Dobrý den, po roce mi skončila nájemní smlouva na dobu určitou, byt jsem …

Vrácení kauce

Vrácení kauce za byt

11.8.2017 - Dobrý den. 2.6 jsem vrátil být společnosti Rpg. Bez závad. Kdy mi bude vrácena …

Vrácení kauce

Dluh na nájemném

11.8.2017 - Dobrý den,sestra pobírá starobní důchod cca 7 000kč,nájem platí 4 500kč,na …

Příspěvek na bydlení

Nájemní byt bez přívodu vody

31.7.2017 - Dobrý den, našel jsem si ubytování v soukromí v rodinném domě, majitelka mi …

Sleva z nájmu

Nevrácení kauce z nájemního bytu

31.7.2017 - Dobry den,chtela bych se zeptat majitelka mi poslala sms zpravu ze mi nebude …

Vrácení kauce

Odpojení elektřiny

31.8.2017 - Zdravím,prosím o info,zda může majitelka-má právo-odpojit elektřinu přes …

Spor s majitelem

Dohoda o ukončeni najmu

31.8.2017 - Dobry den, rada bych se zeptala kdyz majitlka bytu nas donutila podepsat …

Nájemní smlouva

Výpověď z rodinného domu

31.8.2017 - Dobrý den, bydlíme v rodinném domě, kde pronajímáme 2+kk dvojici, každý z nich …

Nájemní smlouva

Zaplacení opravy v pronajatém bytě

4.8.2017 - Dobrý den, mám potíže v pronajatém bytě s plynovou karmou. Již několikrát jsem …

Pronajatý byt

Fond oprav v bytovém družstvu

4.8.2017 - Dobry den,zakladame si nove byt.druzstvo za ucelem odkupu mestske bytovky se 42 …

Společenství vlastníků

Neoprávněný požadavek náhrady škody

4.8.2017 - Dobrý den, po skončení pronájmu v bytě a následném předání bytu pronajímajite…

Spor s majitelem

Rušení bydlení hlukem

31.8.2017 - Mám naproti přes ulici provozovnu kamenoprůmyslu.Nedávno zbourali domek kde …

Nadměrný hluk

Odstoupení od nájemní smlouvy

31.8.2017 - Dobrý den. je mozne odstoupit od najemni smlouvy restaurace do 30 ti dnu bez …

Nájemní smlouva

Nezplacená záloha za elektřinu

31.8.2017 - Dobrý den, mám stručný dotaz, týkající se nezaplacených záloh za elektřinu. …

Nesprávné vyúčtování služeb

Oznámení neprodloužení smlouvy mailem

27.7.2017 - Dobrý den pronajimatelka nám dva měsíce před skončením smlouvy na dobu určitou …

Nájemní smlouva

Nedodané vyúčtování a kauce

27.7.2017 - Dobrý den,ukončily jsme najem 1.6.2017 a doted nemame vyuctovabi za 2016 a …

Kauce

Nedoplatek v pronajatém bytě

27.7.2017 - Vážení,mám dotaz.Mému synovi skončila smlouva v pronajatém bytě 30.4 2017.Záloh…

Nájemné

Zpoplatněný dodatek ke smlouvě

27.7.2017 - Dobry den,chtela bych se zeptat:bydlíme v najmu a žádáme o prispevek na …

Nájemní smlouva

Účtování vyšší ceny za vodu

27.7.2017 - Po 3roky mám stejnou spotřebu teplé vody.Letos částka za teplou vodu za stejnou …

Společenství vlastníků

Informace v nájemní smlouvě

27.7.2017 - Přeji dobrý den.....mám nájemní smlouvu na 5 let a stanovenou částku 2000 kč za …

Nájemní smlouva

Vypovězení nájemní smlouvy

27.7.2017 - Dobrý den, potřebuju rychlou odpověd prosím, pronajimatelka bytu kde jsme já …

Nájemní smlouva

Neuhrazení částky do fondu oprav

20.7.2017 - dobry den, bylo zjisteno, ze vlastnici balkonu a terasy neplatili nic do fondu …

Úhrady oprav

Změna dodatku k nájemní smlouvě

20.7.2017 - dobry den nemame prodlouzenou smlouvu jen dodatky ke smlouve nejprve na …

Nájemní smlouva

Doplatek nájmu po smrti nájemníka

20.7.2017 - Dobrý. Společnost RPG byty pozaduje doplatek nájmu za dobu od 3.11.do 26.11.201…

Nájemné

Pes v nájemním bytě

20.7.2017 - Uz temer pet let mam v byte pejska se kterym nejsou problemy a zadny s …

Spor s majitelem

Rozúčtování spotřeby vody mezi nájemníky

17.7.2017 - Dobrý den, bydlím v činžovním domě, který spravuje realitní kancelář. Mám …

Nesprávné vyúčtování služeb

Vrácení kauce po narovnání dluhu

17.7.2017 - Dobrý den.budu mít doplacenou dohodu o narovnání dluhu .Uznanou dlužníkem podle …

Vrácení kauce

Možnost okamžitého zrušení nájmu

16.7.2017 - Dobrý den, s přítelem pronajímáme družstevní byt 4+1. Nájemci platí nájem …

Nájemní smlouva

Podpis dodatku k převodu podílu

14.7.2017 - Dobrý den, družstvo po nás chce podpis dodatku k převodu družstevního podílu, …

Družstevní byt

Nevrácení kauce kvůli zašedlé zdi

14.7.2017 - Dobrý den muže majitelka bytu který jsem měla v pronajmu pri vraceni kauce říci …

Kauce

Zvýšení nájemného za rozšíření chatky

14.7.2017 - Dobrý den, prosím o radu. Vlastníme chatku na pronajatém pozemku, který je v …

Nájemné

Majitel odmítl vrátit kauci

14.7.2017 - Dobrý den, byl jsem od 1.10. v nájmu, složil jsem také kauci (ve výši dvou …

Vrácení kauce

Zatékání stropu z balkónu sousedů

14.7.2017 - Dobrý den, ráda bych se dotázala na situaci, která nastala u nás v bytě. Před 5 …

Družstevní byt

Odstranění tapet v nájemním bytu

14.7.2017 - Dobrý den. Nájemníci si nalepili tapety na zeď když jsem je požádala aby ty …

Pronajatý byt

Oprava skryté vady původním majitelem

14.7.2017 - Dobrý den! Chtěla bych se zeptat na následující věc. V říjnu 2015jsme začali …

Skryté vady nemovitosti

Prodej společných prostor rodinným příslušníkem

14.7.2017 - dobrý den, poraďte prosím. Rodiče vlastní polovinu domu a k tomu společné …

Společné prostory

Majetkové vyrovnání po rozvodu

14.7.2017 - Dobrý den, mé manželství s manželem trvalo 29 let bydleli jsme v domě, který …

Společné jmění manželů

Zřízení věcného břemena k dožití

14.7.2017 - Dobrý den, vlastním nemovitost na vlastním pozemku, která mi patří po rozpadu …

Pozemky

Lživé informace v kupní smlouvě

14.7.2017 - dobrý den,dcera žijící v zahraničí koupil chatu,já-matka jsem pověřena …

Prodej nemovitosti

Zvýšení nájemného dle lokality

14.7.2017 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, bydlíme v okálu v Dubí u Teplic, jsou tam 2 …

Nájemné

Nepředání bytu nájemníkem

13.7.2017 - Dobrý den, podnájemník se vypařil z bytu, který vyklidil, klíče předal sousedce …

Nájemní smlouva

Rekonstrukce balkonu

13.7.2017 - Dobrý den. V našem společenství vlastníku bytu se přesná polovina majitelu 6 z …

Společenství vlastníků

Vrácení přeplatku za byt

13.7.2017 - ZA JAK DLOUHO MUSÍ BYTOVÉ DRUŽSTVO VRÁTIT PŘEPLATKY ZA BYT.DĚKUJI ZA ODPOVĚD

Družstevní byt

Neoprávněné vyhození z ubytovny

10.7.2017 - Dobrý den.prosim o radu.nastehovala jsem se na ubytovnu bez smlouvy.ted nás …

Spor s majitelem

Rozdíly rozměrů střechy u novostavby

10.7.2017 - Dobrý den,RD z roku 2011-novostavba.Při rekonstrukci půdního prostoru zjištěny …

Skryté vady nemovitosti

Nezaplacení nájemného

10.7.2017 - Dobrý den, pronajala jsem si s kamarádem být. Nájemní smlouva je sepsána 1 …

Nájemné

Využití kauce pro vlastní účely

7.7.2017 - Dobrý den. Omlouvám se za svoji češtinu, ale cizinec vždy dělá chyby. Já bych …

Vrácení kauce

Změna typu nájemní smlouvy

7.7.2017 - Dobrý den, moji rodiče bydlí v obecním bytě v Praze. Dnes moji matku …

Nájemní smlouva

Neposkytnuté vyúčtování služeb

7.7.2017 - Dobrý den. Chci se zeptat, jak postupovat v případě neposkytnutí vyúčtování …

Nájemní smlouva

Náhrada za psychickou újmu

7.7.2017 - Bydlime v dome francouzske spolecnosti.Dali nam ultimatum vystehovani nebot …

Pronajatý byt

Dlužné nájemné

30.6.2017 - Dobryden 22.1 2017 nám zemřel manžel a otec a tak sme v dědickém řízení.Manžel …

Nájemné

Výměna dveří

30.6.2017 - Prosím o sdělení zda mohu v družstevním bytě vyměnit poškozené vchodové dveře …

Družstevní byt

Devastace bytu nájemníkem

30.6.2017 - Zdravím, ráda bych se poradila - máme v našem RD nájemníka, který totálně byt …

Nájemní smlouva

Instalace odvzdusnovaciho ventilu

30.6.2017 - Dobry den. Výbor Společenství vlastníků bytu požaduje v našem bytě provést …

Úhrady oprav

Neoprávněný vstup pronajímatele do bytu

30.6.2017 - Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, jak je to se vstupováním pronajímatele …

Spor s majitelem

Nájemce neplatí nájem

30.6.2017 - Dobrý den, mám dotaz. Pronajimam byt, slečna neplatí nájem, smlouvu má do …

Nájemné

Změna nájemní smlouvy

30.6.2017 - Zdědila jsem byt a v nájemní smlouvě je uvedeno, že nájemné je upraveno (směrem …

Nájemní smlouva

Vystěhování neplatiče nájemného

19.6.2017 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat máme v bytě nájemníka, který nám přestal …

Nájemní smlouva

Držení kauce

23.6.2017 - Dobrý den, prosím vás bydlela jsem jako nájemník v bytě 15.6 2016 až 15.10. …

Vrácení kauce

Neoprávněná žádost na proplacení židle

23.6.2017 - Dobrý den Byla jsem rok v podnájmu. Nájem jsem ukončila. Pan majitel, ale …

Spor s majitelem

Nesouhlas s vyúčtováním nedoplatku

23.6.2017 - Dobrý den, obracím se na Vás s problémem výše vyúčtování nedoplatku vody a …

Nájemné

Odstoupení od smlouvy o pronájmu

15.6.2017 - Dobrý večer,dcera zaplatila kauci ve výši 18000kč v dubnu s tím že se v květnu …

Vrácení kauce

Příspěvek na bydlení

14.6.2017 - Dobrý den chtěla jsem se zeptat, bydlim v pronájmu se třemi dětmi, jsem na MD …

Pronajatý byt

Využití kauce pro soukromé účely

14.6.2017 - Dobrý den, Odstěhoval jsem se z bytu, ale paní majitelka bytu nám nechce …

Vrácení kauce

Povinnost pronajímatele bytu

6.6.2017 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda jako pronajímatel bytu jsem povinná …

Pronajatý byt

Poplatek za revitalizaci

6.6.2017 - Dobrý den, prodávám družstevní byt a kupující si byt chce převést do osobního …

Prodej nemovitosti

Náhrada za úpravy nemovitosti

7.6.2017 - Dobrý den po zjištění skyté vady nemovistosti odstupuji od kupní smlouvy a …

Skryté vady nemovitosti

Nedoplatek u společného vodoměru

29.6.2017 - Družstvo ma 4 domy u jednoho je na společnem vodoměru velky nedoplatek musi to …

Družstevní byt

Zrušení věcného břemene

29.6.2017 - Dobrý den,chtěla bych vyplatit bratra z poloviny domu,ale potřebuji na …

Pozemky

Nedodržení výpovědní lhůty z bytu

29.6.2017 - Dobrý den, majitel bytu mi nechce vrátit kauci z důvodu toho, že jsem …

Vrácení kauce

Problém s vyúčtováním za vodu

24.5.2017 - Dobrý den, právě nám dorazilo vyúčtování za teplou vodu. Byt jsme koupily v …

Nesprávné vyúčtování služeb

Nároky při platbě do fondu oprav

8.5.2017 - dobry den jsme vlastnici bytu v dobe ktere jsme kupovali od mesta.mame fond …

Úhrady oprav

Placení fondu oprav

8.5.2017 - Dobrý den, bydlím rok a půl v pronajatém bytě. Celou dobu spolu s nájmem a …

Nájemní smlouva

Vrácení kauce po předání bytu

17.5.2017 - Dobrý den, mám dotaz ve smlouvě o poskytování ubytování máme že nevznikne-li …

Vrácení kauce

Výše částky na fond oprav

10.5.2017 - Dobrý den, zajímá mne jestli jsem povinná uhradit celkovou částku na fond …

Nájemní smlouva

Odkoupení bytu před splacením anuity

5.5.2017 - Dobrý den, chtěla bych vědět zda je možné odkoupit družstevní byt pokut není …

Družstevní byt

Majitel odmítá vrátit kauci z pronájmu

3.5.2017 - Dobrý den, chtěl bych radu ohledně vrácení kauce z pronájmu. Po domluvě s …

Vrácení kauce

Předseda družstva odmítá opravu balkonu

28.4.2017 - Dobrý den,potřebovala bych poradit ohledně balkonu,bydlíme v družstevním …

Družstevní byt

Změna smlouvy neurčité na dobu určitou

19.4.2017 - Dobrý den, již 38 let bydlím v bytě jehož je majitel Ministerstvo vnitra a ve …

Nájemní smlouva

Problémy s novým majitelem nemovitosti

28.4.2017 - Mám problém s domácím. V loni koupil barák nový majitel, když se přistěhoval …

Spor s majitelem

Nevyplacení složené jistiny po změně pronajímatele

28.4.2017 - Dobry den, v Dubnu 2016 jsem mi zmenil pronajimatel a puvodni majitelka mi …

Vrácení kauce

Zřízení zástavního práva spoluvlastníkem

19.4.2017 - Dobrý den, jsme dva vlastníci a každý vlastníme polovinu nemovitosti. Bez měho …

Spor o nemovitost

Koupení kotle do nájemního bytu

19.4.2017 - Dobry den bydlime v nadraznim domku patricimu szdc pred tremi lety jsme koupili …

Sleva z nájmu

Vyúčtování služeb od bytového družstva

31.3.2017 - Dobry den, pozadala jsem druzstvo o vyuctovani za rok 2016 s tim, ze do kvetna …

Družstevní byt

Zodpovědnost za průnik vody ve stoupací šachtě

20.3.2017 - Dobrý den, 4. rokem mi proniká voda ze stropu ve stoupací šachtě.Závada není …

Spor s majitelem

Zhodnocení zálohy za byt

28.2.2017 - Dobrý den, mám na Vás dotaz letos nám končí podnájem po třech letech, a chtěl …

Vrácení kauce

Neoprávněné požadování kauce

3.3.2017 - Dobrý den,měla bych tento dotaz.Přítel bydlí již rok v podnájmu.Platil …

Kauce

Opravy v družstevním bytě

3.3.2017 - Syn je v nájemním vztahu OSBD Děčín,v bytě 1+1 je elektřina ve velmi špatném …

Družstevní byt

Náhrada škody za skryté vady

1.3.2017 - Dobry den, v listopadu minuleho roku jsme se nastehovali do 6 let stareho domu, …

Skryté vady nemovitosti

Zvýšení nájemného

1.3.2017 - Dotaz:Po dvou letech bezproblémového nájmu v novém bytě 1+1,42 m2 za přijatelný…

Nájemné

Sleva z nájemného kvůli třetí osobě

1.3.2017 - Dobrý den.Prosím o radu.Mám nárok na snížení mého nájemného (dům BD),kde …

Nájemné

Rezervační poplatek při změněných podmínkách

17.3.2017 - Dobrej sem se chtel zeptat nasli sme si pronajem bytu 1+1a z realitky nam rekla …

Vrácení rezervačního poplatku

Odškodné za nezbytné volno kvůli práci v bytě

17.3.2017 - Dobrý den, dnes mi zástupce developera, od kterého jsme koupili byt oznámil, že …

Odškodnění

Nevrácení kauce po skončení nájmu

16.3.2017 - Nebyla mi už 3 měsíce vrácena vratná kauce po skončení a vrácení bytu.X0208

Vrácení kauce

Majitel odmítá vártit kauci

16.3.2017 - dobry den prosim vas, chtela bych radu o vraceni kauce ato ve visi 15 000 kc. …

Vrácení kauce

Oprava plynových kamen v podnájmu

16.3.2017 - Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Před měsícem jsem se natěhoval …

Úhrady oprav

Sleva z nájemného kvůli hluku z rekonstrukce

16.3.2017 - dobrý den..prosím vás o radu,zdali mám nárok na slevu nájemného.Bydlím 3 roky v …

Sleva z nájmu

Penále za nedodržení výpovědní smlouvy

23.2.2017 - dobrý den! Má přítelkině nedostal vratnou kauci ,že porušila nájemní smlouvu …

Vrácení kauce

Výše daně z nemovitosti

9.2.2017 - dobry den,mame koupeny dum s pozemkem na ktery jsme si vzali uvěr, a dan z …

Pozemky

Odškodnění za nedodržení nájemní smlouvy

9.2.2017 - Dobry den, Rad bych uplatnil skodu za nedodrzeni najemni smlouvy v hodnote …

Nájemní smlouva

Nárok na výplatu škody nájemcem

8.2.2017 - dobrý den, nájemce mi dal okamžitou výpověď z pronájmu bytu na dobu určitou …

Nájemní smlouva

Věcné břemeno u pozemku

8.2.2017 - Uprostřed našeho pozemku byly vydány dva pozemky, které nemají věcné břemeno na …

Pozemky

Koupě pozemku bez možnosti stavby

30.1.2017 - Dobrý den,s přítelkyní jsme si minulý rok koupili stavební pozemek v proluce …

Pozemky

Majitelka si nároku 50 % kauce

13.1.2017 - Dobrý den, měla bych takový dotaz. Jedná se o to, že paní majitelka bytu se …

Vrácení kauce

Pochybení řemeslníků

13.1.2017 - Dobry vecer, mam prosbu. Na jaře jsem prováděl rekonstrukci bytu, měl jsem …

Řemeslné práce

Automatické prodloužení doby nájmu

13.1.2017 - Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, bydlíme v pronajatém bytu a smlouva byla …

Nájemní smlouva

Spor o územní plán

13.1.2017 - Dobrý den, v naší obci Březno se nyní tvoří nový územní plán, kde je můj …

Pozemky

Oprava v družstevním bytě

13.1.2017 - Dobrý den, bydlím v družstevním bytu, který jsem letos v září koupila a v …

Družstevní byt

Podezření na vady nemovitosti

13.1.2017 - Dobrý den. Na našem starém domku jsme dali udělat novou střechu. Střechař svou …

Skryté vady nemovitosti

Plíseň v bytě

27.12.2016 - Dobry den.mam dotaz.bydlime v byte RPG.a chtel jsem vas poprosit o radu.v byte …

Skryté vady nemovitosti

Skrytá vada, plíseň

27.12.2016 - Dobrý den, měla bych na Vaší poradnu dotaz. Koupili jsme byt do OV peníze jsme …

Skryté vady nemovitosti

Nárok majitele na poslední nájem

16.12.2016 - Dobrý den, žádám Vás o právní radu. Právě jsem se odstěhovala z bytu, který …

Spor s majitelem

Skrytá vada stavby

16.12.2016 - Hezký večer, v 6 měs.2011 jsme koupili Rd, v roce 2013 nás vyzvala obec, že …

Skryté vady nemovitosti

Nedoplatek za vodu

30.11.2016 - Dobry den. Prosim o pomoc. Takova situace - 16.1.2014 měnili nám měrič teplé …

Nesprávné vyúčtování služeb

Trvání nájemní smlouvy při změně majitele

8.12.2016 - Dobrý den, mám na vás dotaz ohledně trvání nájemní smlouvy. Bydlíme v jednom ze …

Nájemní smlouva

Zprovoznění nového kotle

29.11.2016 - Dobrý den, mám pronájem bytu v úplně nově postaveném BD. V každém bytě je …

Spor s majitelem

Nevrácená kauce za opožděné nájemné

10.11.2016 - Dobry den chci s ezpetat mela jsme ve smlouve ze pri opozdeni najemnem propadne …

Vrácení kauce

Oprava společných balkonů

8.11.2016 - Naše společenství opravilo balkony. Cena za jeden balkon je cca 42000,--kč. V …

Společné prostory

Skrytá vada, propadlá terasa

8.11.2016 - Dobrý den, v březnu roku 2015 jsem se nastěhovala do bytu se zahrádkou …

Skryté vady nemovitosti

Stavba přesahující pozemek

8.9.2016 - Dobrý den! Sousedi opravili dům a postavili k tomu verandu a otevřeli si …

Stavební právo

Skryté vady nemovitosti

31.10.2016 - Dobrý den, rada bych se zeptala na moznost reklamace vad, nebo navrácení …

Skryté vady nemovitosti

Skrytá vada po koupi nemovitosti

22.8.2016 - Dobrý den, 8/2015 jsme přes RK koupily rodinný dům, který byl postaven a …

Skryté vady nemovitosti

Reklamace nemovitosti

22.8.2016 - Dobry den, Letos v červnu jsme koupili byt, který byl uváděn jako ve velice …

Skryté vady nemovitosti

Předání bytu

22.8.2016 - Dobrý den, ke dni 31.7.2016 jsem majitelce bytu předala klíče od bytu, který …

Vrácení kauce

Odstoupení od kupní smlouvy na stavební pozemek

26.8.2016 - Dobrý den, je možné a do jaké doby odstoupit od kupní smlouvy na stavební …

Pozemky

Výpověď z bytu majitelem

12.8.2016 - Dobry den. Kazdy mesic po patnactem dni posilam majiteli bytu na ucet najemne. …

Spor s majitelem

Hluk od sousedů

12.8.2016 - Dobrý den, bydlím v satelitním městečku na hranici okresu Praha a Praha-západ. …

Nadměrný hluk

Drobné opravy

26.8.2016 - Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o pomoc ...Jsem v podnájmu. Majitel mi …

Spor s majitelem

Zálohy na služby

10.8.2016 - Dobrý den, mám pronájem bytu se smlouvou za 12tis Kč. Ve smlouvě jsou rozepsané …

Nesprávné vyúčtování služeb

Reklamace chaty

10.8.2016 - Dobry den, v červnu jsme si koupili chatu a zjistil jsem po 14 dnech, když jsem …

Skryté vady nemovitosti

Nevrácená záloha na okna

27.7.2016 - Vymáhání dluhu před klienty Dobrý den, 30.11. 2015 jsem zaplatila jedné firmě …

Řemeslné práce

Nárok na náhled do vyúčtování služeb

27.7.2016 - Dobrý den, prosím o radu. Bydlela jsem v podnájmu 2,5 roku. Ukončen byl k …

Nesprávné vyúčtování služeb

Skryté vady po týdnech bydlení

27.6.2016 - Dobrý den, koupila jsem v 02/2016 od RK zrekonstruovaný dům, včetně střechy, …

Skryté vady nemovitosti

Nevrácení rezervační zálohy

16.6.2016 - Dobrý den, prosím Vás o radu. Jedná se mi rovněž o případné vrácení, alespoň …

Vrácení kauce

Stavební právo

16.6.2016 - Dobrý den, mám dotaz týkající se stavebního práva. V námitkách se uvedlo - …

Stavební právo

Vrácení provize za právní služby

20.6.2016 - Dobrý den , chtěla bych se zeptat zda mam narok na vraceni provize za pravni …

Vrácení kauce

Úročení kauce

20.6.2016 - Dobrý den, jak se má úročit kauce -jistota - od kterého data, když byt je …

Vrácení kauce

Špatná rekonstrukce střechy

5.5.2016 - Dobrý den, mám dotaz-nevím jak postupovat.Objednali jsme firmu,která provedla …

Řemeslné práce

Problém po vystěhování

5.5.2016 - Kvůli bývalému majiteli bytu jsme se nemálo zadlužili. Nebyl schopný vyměnit …

Spor s majitelem

Žaloba od bytového družstva

12.5.2016 - Jsem vlastníkem podílu na bytovém domě, provedl jsem na vlastní náklady …

Odškodnění za poškození majetku

Znehodnocení pozemku plynovodem

12.5.2016 - Dobrý den,v roce 1998 jsem koupil pozemek od obce.Následně jsem vybudoval …

Odškodnění za poškození majetku

Fond oprav u pronájmu bytu

12.5.2016 - Dobry den, mám dotaz ohledně fondu oprav a společných prostor. S majitelem …

Nesprávné vyúčtování služeb

Věcné břemeno na pozemku

29.4.2016 - Dobrý den, máme pozemek a zjistilo se, že přes něj vede starý vodovod v …

Pozemky

Nedoplatek za elektřinu

14.5.2015 - Dobrý den potřeboval bych poradit. Bydlel jsem v podnájmu a měl jsem elektřinu …

Nesprávné vyúčtování služeb

Plíseň v bytě

9.3.2016 - Dobrý den, máme takový celkem podstatný problém. Před více než rokem jsme si s …

Skryté vady nemovitosti

Spor se stavebním odborem

20.4.2015 - Dobrý den,potřebuji poradit co mám dělat. Bydlím v bytovce, jako majitelé bytů …

Spor o nemovitost

Poplatky za STA

24.1.2015 - Prosím o radu ohledně STA. Bydlím v domě přes 40 let. V roce 2000 koupil dům …

Nesprávné vyúčtování služeb

Nevrácená kauce

4.5.2015 - Dobrý den,bydlela jsem necelý rok v podnájmu, smlouva byla uzavřená na dobu …

Vrácení kauce

Nedoplatek za vodu

9.2.2015 - Dobrý den, chci se prosím zeptat na takovou věc. Asi před měsíce jsem dostala …

Nesprávné vyúčtování služeb

Majitelka bytu v insolvenci

14.2.2015 - Bydlíme v nájemním bytě v Plzni.S majitelkou máme smlouvu do konce 8/2015.Majit…

Spor o nemovitost

Snížení ceny nájmu

3.3.2015 - Dobrý den,bydlím v bytě ... 2 1 cihlový domek,dřívěji byly nazývany hornickými …

Sleva z nájmu

nadměrný hluk od sousedů

18.6.2015 - Dobrý den,obracím se na Vás z dotazem co se sousedem, který bezohledně chová na …

Nadměrný hluk

Poškození pračky

31.1.2016 - Dobrý den.Mám tři roky pronajatý byt v RD. Součástí bytu je na stěně zavěšený …

Vytopení bytu odškodnění

Úrok z vratné kauce

1.4.2015 - Dobrý den.Mám Smlouvu o dočasném podnájmu bytu od 9.2013 - 5.2015. Pronajímatel…

Vrácení kauce

Poškození bytu

23.8.2015 - Dobrý den,potřebovala bych poradit: Jsem v pronájmu už desítky let,majitel …

Vytopení bytu odškodnění

Reklamace prasklého rámu

28.10.2015 - Dobrý den, prosím o Vaše doporučení s postupem reklamace.Cca před měsícem jsem …

Spor o nemovitost

Vrácení kauce za pronájem bytu

16.4.2015 - Tři roky jsem si pronajímala byt. Složila jsem kauci 20000 kč, když jsem byt …

Vrácení kauce

Nezaplacení celé částky za byt

16.5.2015 - Dobry den mam problem z prodejem bytu manzelka prodala byt a kupujici ho koupil …

Spor o nemovitost

Nedodržení lhůty výroby

25.7.2015 - Dobrý den, mám tento dotaz - zda má firma právo si stanovit dobu výroby …

Řemeslné práce

Zatajení skutečností o nemovitosti

25.6.2015 - dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat, zda lze nějak řešit můj problém - právně …

Skryté vady nemovitosti

Reklamace na vyúčtování služeb

13.5.2015 - Dobrý den,podal jsem do 10.ti dnů námitku - reklamaci vůči způsobu vyúčtování …

Nesprávné vyúčtování služeb

Sleva z nájmu bytu

9.9.2015 - Dobrý den, prosím o sdělení jestli mám nárok na snížení ceny z nájmu u …

Sleva z nájmu

Vytopení bytu sousedem

5.11.2015 - Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, jak uplatnit vzniklou škodu na mém …

Vytopení bytu odškodnění

Reklamace vad u nemovitosti

10.12.2015 - Dobry den, Rada bych se zeptala na moznost reklamace vad u nemovitosti. V …

Skryté vady nemovitosti

Proplacení faktury za instalatéra

16.2.2016 - Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak mám řešit nastalou situaci. Před týdnem u …

Sleva z nájmu

Jiné obvodové zdivo

31.10.2015 - Dobrý den,koupili jsme nemovitost-zápis do katastru nemovitostí 24.9.2015-v …

Skryté vady nemovitosti

Ochranná lhůta skrytých vad

2.3.2016 - Dobrý den, chtěl bych vědět,jaká je ochranná lhůta skrytých závad při koupi …

Skryté vady nemovitosti

Zpět do Poradny