Bydlení: Majitel odmítá vrátit kauci z pronájmu

Vrácení kauce

Dobrý den, chtěl bych radu ohledně vrácení kauce z pronájmu. Po domluvě s majitelem jsme neplatili poslední nájem,že se to strhne z kauce, a zbytek nám vrátí. Kauce byla 15000, nájem 9000 a zbylých 6 000 nám nechce vrátit,Ikdyž nechtěl dát být do původního stavu, protože být prodal. Mám nárok na tu kauci?

Dobrý den,

ve Vašem případě záleží na tom, zda šlo o započtení pohledávek, což by Vám dávalo nárok na vrácení přebytku kauce, nebo bylo uzavřena dohoda o narovnání Vašeho závazku, což by znamenalo, že jste souhlasili, že Vaše vzájemné závazky jsou splněny. Bez podkladů bohužel nelze Vaši záležitost blíže posoudit.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení