Bezplatná právní poradna: Bydlení

Okamžité vyplacení kauce a vyúčtování spotřeby vody

3.12.2018 - Dobrý den měla jsem pronajatý byt pět měsíců,musela jsem z finančních důvodů …

Vrácení kauce

Pronajímatel požaduje potvrzení kauce, které nikdy nevydal

26.10.2018 - Dobrý den, pronajímatel mi nechce vrátit kauci. Vyžaduje potvrzení, které mi …

Vrácení kauce Kauce

Majitel oddaluje vrácení kauce za byt

25.10.2018 - Dobry den, s pritelem jsme vrátili byt pronajímateli bez jakýchkoliv závad. …

Pronajatý byt Vrácení kauce

Majitel nechce vrátit kauci a ze dne na den nájemníka vystěhoval

17.10.2018 - Dobrý den majitel mi nechce vrátit kauci prý až příští rok jakmile bude …

Nájemní smlouva Vrácení kauce

Odmítnutí převzetí bytu a nevyplacení kauce majitelem

10.10.2018 - Dobrý den, Dostala jsem výpověď z bytu k 30.6 s tříměsíční výpovědní lhůtou. …

Nájemní smlouva Kauce Vrácení kauce Pronajatý byt Výpovědní lhůta

Vrácení kauce bez podepsání smlouvy

10.10.2018 - Dobrý večer. Mám dotaz, chtěli jsme si pronajmout byt a dali jsme už nějakou …

Kauce Vrácení kauce Nájemní smlouva

Majitelka bytu odmítá vrátit kauci

8.7.2018 - Mela jsem uzavrenou smlouvu na dobu urcitou do 31.3.19 nyni me majitelka dala …

Vrácení kauce

Vrácení kauce i přes možný budoucí dluh

22.6.2018 - Dobrý den,zajímá mne jestli je možné podržet si nájemníkovu kauci po dobu …

Vrácení kauce

Navrácení kauce po konečném vyúčtování služeb

14.6.2018 - Dobrý den, v polovině roku 2017 jsme začali bydlet v podnájmu a složili jsme …

Vrácení kauce

Vratná kauce a odstěhování se před ukončením výpovědní lhůty

4.6.2018 - Dobry den, Nasli jsme byt pres realitni pani, zaplatili jsme proviziji a …

Vrácení kauce

Lhůta pro navrácení jistiny

4.6.2018 - Dobry den, Ukončila jsem nájemní smlouvu k poslednímu breznu a bylo mi řečeno …

Kauce Vrácení kauce

Zákonem stanovená lhůta pro vrácení kauce

22.5.2018 - Dobrý den, existuje zákonem stanovená lhůta pro vrácení kauce? Chtěla bych …

Vrácení kauce

Krácení vratné kauce za vymalování a úklid

22.5.2018 - Dobrý den, mám nárok ne vyplacení úroku z vratné kauce (24 000Kč)kterou jsem …

Vrácení kauce

Majitel odmítá vrátit kauci

20.4.2018 - Dobrý den, mám nájemní smlouvu na dobu určitou (12 měsíců), ale jelikož jsme …

Vrácení kauce

Nevrácení kauce u podnájmu

12.4.2018 - Dobrý den, Koncem minulého měsíce jsem se odstěhoval z Prahy, kde jsem byl v …

Vrácení kauce

Vrácení již složené kauce

12.4.2018 - Dobrý den, prosím o radu..pronajali jsme si byt, složili kauci ve výši 22000(2 …

Vrácení kauce

Majitelka odmítá vrátit kauci

10.4.2018 - Dobrý den, majitelka bytu na po pár dnech po vystěhování bytu tvrdí, že …

Vrácení kauce

Vrácení kauce podmíněno změnou trvalého pobytu

9.4.2018 - Dobrý den, dnes tj. 3.4. Jsem předal byt pronajimateli, byt byl prohlidnut a …

Vrácení kauce

Nevrácená kauce po skončení pronájmu

9.4.2018 - Dobrý den, mám problém se správou domu, kde jsem byla v pronájmu ve smyslu …

Vrácení kauce

Nárok na kauci bez podepsané smlouvy

6.4.2018 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli má majitel nárok na kauci, když nebyla …

Vrácení kauce

Zadržování vratné kauce po výpovědi nájemní smlouvy

6.4.2018 - Dobrý den, dne 15.1.2018 jsem ukončila nájemní smlouvu dohodou s pronajímatelem …

Nájemní smlouva Vrácení kauce

Nárok na vrácení kauce

5.3.2018 - Dobrý den chci se zeptat jestli mám nárok na vráceni kauce pokuď mám smlouvu na …

Vrácení kauce

Majitelka bytu nevrátila kauci

22.2.2018 - Dobrý den, Chtěla bych se zeptat, jak mám postupovat v případě, že mi …

Vrácení kauce

Nevrácená kauce po odstěhování z bytu

20.2.2018 - Dobrý den,jak mám postupovat při nevraceni kauce za pronájem bytu i když ve …

Vrácení kauce

Ponížená kauce

11.8.2017 - Dobrý den, po roce mi skončila nájemní smlouva na dobu určitou, byt jsem …

Vrácení kauce

Vrácení kauce za byt

11.8.2017 - Dobrý den. 2.6 jsem vrátil být společnosti Rpg. Bez závad. Kdy mi bude vrácena …

Vrácení kauce

Nevrácení kauce z nájemního bytu

31.7.2017 - Dobry den,chtela bych se zeptat majitelka mi poslala sms zpravu ze mi nebude …

Vrácení kauce

Vrácení kauce po narovnání dluhu

17.7.2017 - Dobrý den.budu mít doplacenou dohodu o narovnání dluhu .Uznanou dlužníkem podle …

Vrácení kauce

Majitel odmítl vrátit kauci

14.7.2017 - Dobrý den, byl jsem od 1.10. v nájmu, složil jsem také kauci (ve výši dvou …

Vrácení kauce

Využití kauce pro vlastní účely

7.7.2017 - Dobrý den. Omlouvám se za svoji češtinu, ale cizinec vždy dělá chyby. Já bych …

Vrácení kauce

Držení kauce

23.6.2017 - Dobrý den, prosím vás bydlela jsem jako nájemník v bytě 15.6 2016 až 15.10. …

Vrácení kauce

Odstoupení od smlouvy o pronájmu

15.6.2017 - Dobrý večer,dcera zaplatila kauci ve výši 18000kč v dubnu s tím že se v květnu …

Vrácení kauce

Využití kauce pro soukromé účely

14.6.2017 - Dobrý den, Odstěhoval jsem se z bytu, ale paní majitelka bytu nám nechce …

Vrácení kauce

Nedodržení výpovědní lhůty z bytu

29.6.2017 - Dobrý den, majitel bytu mi nechce vrátit kauci z důvodu toho, že jsem …

Vrácení kauce

Vrácení kauce po předání bytu

17.5.2017 - Dobrý den, mám dotaz ve smlouvě o poskytování ubytování máme že nevznikne-li …

Vrácení kauce

Majitel odmítá vrátit kauci z pronájmu

3.5.2017 - Dobrý den, chtěl bych radu ohledně vrácení kauce z pronájmu. Po domluvě s …

Vrácení kauce

Nevyplacení složené jistiny po změně pronajímatele

28.4.2017 - Dobry den, v Dubnu 2016 jsem mi zmenil pronajimatel a puvodni majitelka mi …

Vrácení kauce

Zhodnocení zálohy za byt

28.2.2017 - Dobrý den, mám na Vás dotaz letos nám končí podnájem po třech letech, a chtěl …

Vrácení kauce

Nevrácení kauce po skončení nájmu

16.3.2017 - Nebyla mi už 3 měsíce vrácena vratná kauce po skončení a vrácení bytu.X0208

Vrácení kauce

Majitel odmítá vártit kauci

16.3.2017 - dobry den prosim vas, chtela bych radu o vraceni kauce ato ve visi 15 000 kc. …

Vrácení kauce

Penále za nedodržení výpovědní smlouvy

23.2.2017 - dobrý den! Má přítelkině nedostal vratnou kauci ,že porušila nájemní smlouvu …

Vrácení kauce

Majitelka si nároku 50 % kauce

13.1.2017 - Dobrý den, měla bych takový dotaz. Jedná se o to, že paní majitelka bytu se …

Vrácení kauce

Nevrácená kauce za opožděné nájemné

10.11.2016 - Dobry den chci s ezpetat mela jsme ve smlouve ze pri opozdeni najemnem propadne …

Vrácení kauce

Předání bytu

22.8.2016 - Dobrý den, ke dni 31.7.2016 jsem majitelce bytu předala klíče od bytu, který …

Vrácení kauce

Nevrácení rezervační zálohy

16.6.2016 - Dobrý den, prosím Vás o radu. Jedná se mi rovněž o případné vrácení, alespoň …

Vrácení kauce

Vrácení provize za právní služby

20.6.2016 - Dobrý den , chtěla bych se zeptat zda mam narok na vraceni provize za pravni …

Vrácení kauce

Úročení kauce

20.6.2016 - Dobrý den, jak se má úročit kauce -jistota - od kterého data, když byt je …

Vrácení kauce

Nevrácená kauce

4.5.2015 - Dobrý den,bydlela jsem necelý rok v podnájmu, smlouva byla uzavřená na dobu …

Vrácení kauce

Úrok z vratné kauce

1.4.2015 - Dobrý den.Mám Smlouvu o dočasném podnájmu bytu od 9.2013 - 5.2015. Pronajímatel…

Vrácení kauce

Vrácení kauce za pronájem bytu

16.4.2015 - Tři roky jsem si pronajímala byt. Složila jsem kauci 20000 kč, když jsem byt …

Vrácení kauce

Zpět do Bydlení