Bydlení: Využití kauce pro soukromé účely

Vrácení kauce

Dobrý den, Odstěhoval jsem se z bytu, ale paní majitelka bytu nám nechce vrátit kauci. Řekla nám, že nám jí vrátí až jí další nájemníci zaplatí kauci. Že se dostala do finanční tísně a musela pro svůj soukromí život použít naší kauci. Je to vůbec možné..?? Jak mám postupovat ..?

Vážený pane,

jistota je peněžité zajištění trvání smlouvy. Podle OZ, při skončení nájmu pronajímatel vrátí jistotu nájemci; započte si přitom, co mu nájemce případně z nájmu dluží. Nájemce má právo na úroky z jistoty od jejího poskytnutí alespoň ve výši zákonné sazby. Pronajímatel by měl jistotu vrátit bezodkladně, pokud tak neučiní, je nutné jej vyzvat a následně je možné se u soudu domáhat vyplacení jistoty spolu s úroky z prodlení. Pokud Vám stále nebyla jistota vyplacena, zadejte Váš případ naší společnosti a my Vám s vymáhání dlužní částky pomůžeme.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení