Bydlení:Držení kauce

Vrácení kauce

Dobrý den, prosím vás bydlela jsem jako nájemník v bytě 15.6 2016 až 15.10. 2016. Platila jsem vratnou kauci 6000 Kč. Pronajímatel mi poslal vyúčtování elektriky za celý rok a po mne chtěl, abych si to přepočítala. Oslovila jsem společnost odběrného místa a ty mi to přepočítali a poslali s výsledkem přeplatku na email. Pronajímatel však není s výpočtem spokojen a odvolává se na to ,že předběžná kalkulace není přesná a že chce po mne fakturu (daňový doklad). Na koho se mám obrátit, aby byl pronajímatel spokojen jelikož si už opravdu nevím rady a chci zpátky své peníze z kauce a přeplatek. Mám nárok na úrok z kauce, když mi stále drží peníze i když jsme se na úrocích z kauce ve smlouvě nedomluvili?

Dobrý den,

pokud máte výpočet od odběrného místa, měl by být dostačující pro prokázání odběru dostačující, popř. si nechte na stejném místě písemně ověřit tento výpočet. V případě vrácení kauce máte nárok na zákonný úrok, nicméně je vhodnější se domluvit s pronajímatelem, jelikož tohoto nároku byste se pravděpodobně mohla domáhat pouze žalobou.

S pozdravem

Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení