Bydlení: Nevrácená kauce po skončení pronájmu

Vrácení kauce

Dobrý den, mám problém se správou domu, kde jsem byla v pronájmu ve smyslu vrácení kauce 8800 Kč. Tuto kauci jsme skládali při předání bytu ještě s přirážkou 80-ti korun na to, aby to jistá paní z této správy mohla vložit na účet! Už toto jednání nám nepřišlo normální, nicméně nikdy s nimi po dobu pronájmu problém nebyl. Největší problém nastal při opouštění bytu, kdy nám peníze nechtěla paní dát ale poslat na účet. Od 28.2. jsme peníze neviděli. Psala jsem několik emailů, na které byla vždy prodleva několik dní, než jsem napsala další, že už mě jejich jednání doopravdy zaráží. Odepsala na to 16.3. že se dávají dohromady ještě faktury za malé částky a poté přijde kauce z Prahy, požadovala jsem vysvětlení, co mi chce říci těmi malými částkami, protože při předání bytu nepadlo slovo o tom, že bychom za nějakou závadu měli něco hradit, ani to nebylo sepsané v ukončení o pronájmu...nyní je 3.4. a my stále kauci nemáme, i když jsem psala 29.3. email, že by mi měli do 30-ti dní kauci přeci vrátit... už nevím jak to řešit, není to malá částka a rozhodně ji chceme zpět... jak se v tomto případě bránit?

Dobrý den,

jestliže jste na bytě nezpůsobili žádnou škodu, kterou by kauce kryla (způsobené škody by musela být sepsána s předáním bytu), ani jste nebyli dlužní na nájemném, měla by Vám být kauce vrácena. Pokut tak majitel nemovitosti nečiní, porušuje zákon.

Pokud budete mít zájem, rádi Vám s případem pomůžeme. Stačí zadat případ online.

S pozdravem Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení