Bezplatná právní poradna: Bydlení

Může nám o tolik pronajímatel bytu zvednou nájem?

29.10.2018 - Dobrý den. Mám problém s majitelem bytu. V bytě žiji 8 let, Nájem byl smluven …

Nájemné

Snížení nájmu kvůli rekonstrukci

12.7.2018 - Dobrý den, Mám na Vás dotaz. Bydlím v OB kde byla dělané rekonstrukce …

Nájemné

Nevrácený přeplatek za služby po skončení nájmu

2.7.2018 - Dobry den potrebovala bych poradit ohledne preplatku za služby. jde o to ze …

Nájemní smlouva Nájemné

Zvýšení nájmu bez uzavření nájemní smlouvy

26.6.2018 - Pronajímáme byt o ploše 70,20 m2 na který nebyla uzavřena smlouva. Byt byl …

Nájemné Nájemní smlouva

Neúměrné zvyšování nájmu

25.6.2018 - Dobrý den. Bydlím v nájemním bytě od roku 1967.Do doby ,kdy platilo regulované …

Nájemné

Zvýšení nájemného za pronajatý byt

5.6.2018 - Dobrý den, jsem majitelkou bytu, který pronajímám již tři roky a druhý dva …

Nájemné Pronajatý byt

Podmínky zvýšení nájemného

28.5.2018 - Dobrý den. Bydlím na Praze 15 od r.2014 a platila jsem 10.500kc čistý najem + …

Nájemné

Zvyšující se nájemné bez uzavření řádné nájemní smlouvy

21.5.2018 - Dobrý den Vážení poradci, žádám Vás tímto o právní radu. Zákon č.219/2000 …

Nájemné Nájemní smlouva

Neplatič bytu ve vlastnictví bytového družstva

2.5.2018 - Dobrý den, prosím o radu jaký je postup vystěhování neplatiče nájmu bytu, který …

Družstevní byt Nájemné

Zvýšení nájemného

25.4.2018 - Dobrý den. Náš nájem trvá od 27.4.2014. nájem byl ujednán na 5500 kč + zálohy. …

Nájemné

Snížení nájemného díky rekonstrukci bytu ze strany nájemníka

17.4.2018 - Dobrý den, je právně možné,aby nájemník,který bydlí v bytě,jehož majitel je v …

Nájemné

Zpětné doplacení nájemného

5.3.2018 - Dobrý den, bydlíme v městském bytě 18 let.Byt jsme získali v dražbě tím,že jsme …

Nájemné

Zvýšení nájemného v činžovním domě

23.11.2017 - Dobrý den, Jako majitel činžovního domu chci všem nájemníkům zvýšit jednorázov…

Nájemné

Nedoplatek v pronajatém bytě

27.7.2017 - Vážení,mám dotaz.Mému synovi skončila smlouva v pronajatém bytě 30.4 2017.Záloh…

Nájemné

Doplatek nájmu po smrti nájemníka

20.7.2017 - Dobrý. Společnost RPG byty pozaduje doplatek nájmu za dobu od 3.11.do 26.11.201…

Nájemné

Zvýšení nájemného za rozšíření chatky

14.7.2017 - Dobrý den, prosím o radu. Vlastníme chatku na pronajatém pozemku, který je v …

Nájemné

Zvýšení nájemného dle lokality

14.7.2017 - Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, bydlíme v okálu v Dubí u Teplic, jsou tam 2 …

Nájemné

Nezaplacení nájemného

10.7.2017 - Dobrý den, pronajala jsem si s kamarádem být. Nájemní smlouva je sepsána 1 …

Nájemné

Dlužné nájemné

30.6.2017 - Dobryden 22.1 2017 nám zemřel manžel a otec a tak sme v dědickém řízení.Manžel …

Nájemné

Nájemce neplatí nájem

30.6.2017 - Dobrý den, mám dotaz. Pronajimam byt, slečna neplatí nájem, smlouvu má do …

Nájemné

Nesouhlas s vyúčtováním nedoplatku

23.6.2017 - Dobrý den, obracím se na Vás s problémem výše vyúčtování nedoplatku vody a …

Nájemné

Zvýšení nájemného

1.3.2017 - Dotaz:Po dvou letech bezproblémového nájmu v novém bytě 1+1,42 m2 za přijatelný…

Nájemné

Sleva z nájemného kvůli třetí osobě

1.3.2017 - Dobrý den.Prosím o radu.Mám nárok na snížení mého nájemného (dům BD),kde …

Nájemné

Zpět do Bydlení