Bydlení: Zaplacení opravy v pronajatém bytě

Pronajatý byt

Dobrý den, mám potíže v pronajatém bytě s plynovou karmou. Již několikrát jsem urgovala její opravu u majitelky bytu, ale ta mi jen poslala číslo na plynaře a nezajímá se ani o to, kolik bude oprava stát... Jsem samoživitelka a na velké opravy nemám peníze. Do jaké výše jsem povinná zaplatit opravy v bytě?? Je na to nějaké finanční rozmezí??V nájemní smlouvě podepsané před 4 lety, kdy jsem se nastěhovala je uvedeno, že mám platit opravy jen do výše 500,-Kč. Velice děkuji za odpověď. Habrová

Vážená paní Habrová

Pokud jste si maximální výši, kterou za opravy zaplatíte, sjednali na částku 500,- Kč, platí tato částka i po účinnosti nového občanského zákoníku. V rámci nového občanského zákoníku jste, jako nájemce, povinna činit drobné opravy bytu, mezi které patří např. výměny uzavíracích ventilů u rozvodu plynu s výjimkou hlavního uzávěru pro byt a opravy kamen na pevná paliva, plyn a elektřinu. Je tedy třeba, abyste opravu předmětné karmy vykonala sama a posléze požadovala doplatek nad rámec sjednaných 500,- Kč.

S pozdravem, Vaše nároky.cz

Zpět do Bydlení