Ostatní: Vrácení automobilu bez udání důvodu

Odstoupení od smlouvy Ostatní

Dobry den,zakoupil jsem automobil od soukrome osoby a chtel bych bez udani duvodu tento vuz vratit.Je to po pravni strance mozne?Jaka jsou v tomto pripade ma prava?Vuz jsem koupil vcera.Dekuji za odpoved I. K.

Dobrý den,

v případě, že se nejedná o smlouvu uzavřenou mezi podnikatelem a spotřebitelem, ve které zákonodárce přiznává zvýšenou ochranu spotřebitele, není možné od smlouvy odstoupit bez udání důvodu, neujednali-li si to strany ve smlouvě a nejedná-li se o smlouvu uzavřenou „na dálku“.

Pokud by se však jednalo o odstoupení z důvodu podstatného porušení smlouvy, bylo by možné odstoupit v souladu s §2002 a násl. občanského zákoníku. Jinak, pokud by automobil trpěl nějakou vadou, bylo by možné pouze uplatnit práva z vadného plnění.

Zpět do Ostatní