Bezplatná právní poradna: Realitní kanceláře

Zákon na zjištění stavu spotřebovaných energií a na poslání kauce zpět

17.12.2018 - Dobrý den, na konci srpna 2018 jsem s přítelkyní předával byt, ve kterém jsme …

Vrácení rezervačního poplatku

Mohu odstoupit od smlouvy s RK, protože nabídka se liší na webových stránkách?

3.12.2018 - Dobrý den, považuje se doporučená zásilka za doručenou, i když si adresát …

Kupní smlouva

Zprostředkování prodeje nemovitosti bez poplatků

14.6.2018 - Dobrý den, realitni makléř se sám nabídl, že pomůže s prodejem mé nemovitosti …

Prodej nemovitosti

Odstoupení od rezervační smlouvy ve lhůtě 14 dnů

13.6.2018 - Dobrý den, mohu odstoupit od rezervační smlouvy s RK do 14 dnů bez sankce? …

Rezervační smlouva Odstoupení od rezervační smlouvy

Realitka odmítá vrátit zálohu

17.4.2018 - Dobrý den. Chtěli jsme s manželkou koupit zahrádku přes realitku MaM .Složily …

Pochybení realitní kanceláře

Má RK právo požadovat rezervační poplatek

12.4.2018 - Dobry den, na serveru bydleni.cz jsem si precetl clanek (https://www.bydleni…

Rezervační smlouva

Vrácení rezervační zálohy, nedošlo k podpisu kupní smlouvy

12.4.2018 - Dobrý den,prosím o radu ohledně vrácení rezervační zálohy,když nedošlo k …

Odstoupení od rezervační smlouvy Vrácení rezervačního poplatku

Odstoupení od rezervační smlouvy ze strany realitky

12.4.2018 - Dobrý den, měl jsem uzavřenu s realitní kanceláří REALITYTP rezervační smlouvu …

Odstoupení od rezervační smlouvy

Nezapsání rodinného domu do katastru

12.4.2018 - V září 2013 jsem přes realitní kancelář zakoupila rodinný dům. V současné době …

Skryté vady nemovitosti

Vrácení rezervační zálohy, smrt majitele nemovitosti

6.4.2018 - Mam rezervacni smlouvu na byt, majitel bytu zemrel, probehlo dedicke rizeni a …

Vrácení rezervačního poplatku

Nespokojenost s jednáním realitní kanceláře

6.4.2018 - Dobrý den, zhruba od poloviny loňského roku řeším s makléřkou z realitní …

Pochybení realitní kanceláře

Rezervační smlouva s realitní kanceláří

24.11.2017 - Dobrý den, měl jsem uzavřenou rezervační smlouvu do 30.10.2017, ale do té doby …

Odstoupení od rezervační smlouvy

Pokuta u rezervační smlouvy

27.7.2017 - Dobrý den Děkuji za odpověď podepsaly jsme rezervacni smlouvu a dohoda o …

Rezervační smlouva

Získání rezervačního poplatku

16.7.2017 - Chci se zeptat na jednu věc, od 1.7.2017 jsem se měl nastěhovat do nájemního …

Rezervační smlouva

Pokuta za neuzavření kupní smlouvy

14.7.2017 - Dobrý den,po rezervační smlouvě jsem neuzavřela kupní smlouvu s kupujícím …

Kupní smlouva

Pokuta za zrušení rezervační smlouvy

13.7.2017 - Dobry den chtely jsme prodat byt , podepisovaly jsme rezervacni smlouvu …

Rezervační smlouva

Smlouva o prodeji s chybnými údaji

19.6.2017 - Dobrý den, uzavřela jsem rez. smlouvu s RK. Zaplatila rez. poplatek 30 tis. Ve …

Vrácení rezervačního poplatku

Nesdělení skryté vady

19.6.2017 - Dobry den,před měsícem jsme si koupily rod.dum.Ale Ted jsme našly ukrytou vadu …

Skryté vady nemovitosti

Zamlčeni informací při prodeji nemovitosti

19.6.2017 - Dobry den. Na podzim 2016 jsem s pritela koupila nemovitost. Jedna se o rodinny …

Prodej nemovitosti

Odstoupení od rezervační smlouvy

15.6.2017 - Dobrý den, mám zájem koupit rodinný dům přes RK MaM Reality. Podepsala jsem …

Rezervační smlouva

Rezervační poplatek a jeho výpočet

7.6.2017 - Dobry den potrebovala bych poradit ,rezervacni poplatek se po podepsani …

Rezervační smlouva

Vrácení rezervačního poplatku

24.5.2017 - Dobrý den, chci se zeptat jestli mám nárok na vrácení rezervačního poplatku (80 …

Vrácení rezervačního poplatku

Náhrada za nedodržení rezervační smlouvy

8.5.2017 - Dobrý den. Jaké mohu jako kupující nemovitosti požadovat náhrady (i způsobem …

Rezervační smlouva

Výpověď z důvodu neplacení mzdy

5.5.2017 - Dobry den.chci dat vypoved ze zamestnani z duvodu neplaceni mzdy.mam smlouvu na …

Ukončení pracovního poměru

Fond pracovní doby a odpracované hodiny navíc

5.5.2017 - Dobrý večer, pracuji jako strážný na 12 hodinové směny. Jsem invalidní důchodce …

Práce přesčas

Odstoupení od rezervační smlouvy při prodeji bytu

3.5.2017 - prodávám byt a našel se zájemce,,podepsla jsem smlouvu rezervační,s tím že …

Odstoupení od rezervační smlouvy

Odstoupení od koupi v případě podepsané rezervace

26.4.2017 - Dobrý den, mám jeden den podepsanou rezervaci na byt s rezervačním poplatkem …

Odstoupení od rezervační smlouvy

Realitka nevrátila rezervační poplatek a nekomunikuje

19.4.2017 - Dobrý den, chtěl jsem koupit byt a uhradil jsem rezervační poplatek 89000, …

Vrácení rezervačního poplatku

Nabídka nemovitosti bez souhlasu majitele

19.4.2017 - RK nabídla k prodeji moji nemovitost na svých stránkách a k tomuto úkonu nemá …

Pochybení realitní kanceláře

Výplata rezervačního poplatku při odstoupení od smlouvy

31.3.2017 - Prosím o odpověď, byl složen rezervační poplatek realitní kanceláři 300 000 Kč. …

Odstoupení od rezervační smlouvy

Nárok na vrácení rezervačního poplatku

16.3.2017 - Dobrý den, uzavřela jsem rezervační smlouvu s RK,zaplatila rezervační poplatek …

Vrácení rezervačního poplatku

Pokuta při odstoupení o smlouvy

10.2.2017 - po podání předžalobní upomínky žádná reakce RK v celé věci vystupuji jako …

Pochybení realitní kanceláře

Smlouva o zprostředkování

8.2.2017 - Pří hledání pronajmu bytu jsme si našli nabídku jednoho bytu , před podepsáním …

Neoprávněně naúčtovaná provize

Vrácení rezervačního poplatku z důvodu plísně

8.2.2017 - Dobrý den. Prosím o radu, zda mám šanci vrácení rezervačního poplatku. Dne …

Vrácení rezervačního poplatku

Břemeno na pozemku

16.12.2016 - Dobrý den. Koupili jsme pozemek přes realitní kancelář a po půl roce když jsme …

Pochybení realitní kanceláře

Vrácení provize od RK

8.11.2016 - Dobrý den, Podepsal jsem rezervační smlouvu a složil zálohu ve výši 60 000 kc …

Neoprávněně naúčtovaná provize

Odstoupení od rezervační smlouvy prodávajícím

8.11.2016 - Dobrý den, ráda bych se informovala, zda mohu jako prodávající odstoupit od …

Odstoupení od rezervační smlouvy

Odstoupení od smlouvy s RK

12.8.2016 - Dobrý den, prosím o zodpovězení mého dotazu. Můj problém je rezervační …

Vrácení rezervačního poplatku

Promlčecí lhůta u nevráceného rezervačního poplatku

12.8.2016 - Dobry den, take mame spatnou zkusenost s koupi rodineho domu. Je to jiz nekolit …

Vrácení rezervačního poplatku

Smluvní pokuta za neuzavření smlouvy

1.7.2016 - Dobrý den, přítelkyně uzavřela rezervační smlouvu s realitním zprostředkovatel…

Neoprávněná smluvní pokuta

Inzerce přes realitní kancelář

9.6.2016 - Davam realitni kancelari povoleni k inzerci mého domku bez zprostredkovatelske …

Prodej nemovitosti

Pokuta za odstoupení od smlouvy s RK

21.5.2015 - Dobrý den, prosím o radu jak postupovat v této záležitosti. Manžel dne …

Neoprávněná smluvní pokuta

Provize 50 % z prodeje domu

28.11.2015 - Dobry den,chci se optat...nas stryc ve vyssim veku podepsal prodejni smlouvu s …

Neoprávněně naúčtovaná provize

RK našla nájemce s exekucemi

4.12.2015 - Zadal jsem zakázku .... v Chebu na nalezení nájemce. Ti mi jej našli, ale po …

Pochybení realitní kanceláře

Zaplacení inzertní služby RK

13.1.2016 - Jde o to, že jsem si na inzertním portálu Bazos dal inzerát k pronájmu bytu 1 1 …

Neoprávněně naúčtovaná provize

Rezervační poplatek zpět

17.2.2016 - Dobrý den,chtěl bych Vás poprosit o radu. Chtěli jsme koupit s manželkou …

Vrácení rezervačního poplatku

Vrácení rezervační zálohy

8.3.2016 - Dobrý den,prosím má realitní kancelář nárok na rezervační zálohy v případě, že …

Vrácení rezervačního poplatku

Zpět do Poradny